Medaljedryss og NM-tittel til Coop under NM i Kjøttprodukter
Coops egne merkevarer hevdet seg nok en gang sterkt i kjøttbransjens NM-kåring og stakk av med norgesmestertittelen for Henriettes pinnekjøtt urøkt, og hele 14 medaljer.

– Det er utrolig stort for oss at Henriettes pinnekjøtt urøkt får gullmedalje for tredje NM på rad og i tillegg topper det med den gjeve norgesmestertittelen. Det faktum at et dommerpanel på rundt 20 uavhengige fagfolk gir norgesmestertittel til vårt pinnekjøtt bekrefter at vi utvikler kvalitetsprodukter for våre kunder med kjøtt fra norske bønder, sier Dorthe Gill Brudvik, direktør for egne merkevarer i Coop Norge.
Henriettes pinnekjøtt urøkt vant gullmedalje og norgesmestertittelen. Coop vant også gullmedalje for Coop italienske kjøttboller, Coop okserull, Coop kokt skinke og Xtra ribberull. I tillegg fikk Coop seks sølvmedaljer og tre bronsemedaljer.
– Dette er fantastisk moro, og kjempemotiverende for alle i Coop, Fatland og Den Stolte Hane. Det er ingen tvil om at NM i Kjøttprodukter over tid bidrar til å heve kvaliteten på norske kjøttprodukter. Med godt over 500 produkter påmeldt er det klart at konkurransen er hard. Å få med seg 14 medaljer og en norgesmester-tittel hjem er knallsterkt og bygger stolthet i egen organisasjon, sier Brudvik.
NM i kjøttprodukter er en konkurranse som arrangeres årlig av Kjøtt- og fjørfebransjens Landsforbund. Hvert annet år det fokus på henholdsvis grill- og julemat, og denne gang var det julemat og pålegg som sto for tur.
– Nå gleder vi oss til julematsesongen virkelig skyter fart. Våre kunder, som eier oss, kan være helt sikre på at de finner unik julemat av svært høy kvalitet i Coop-butikkene, sier Brudvik.
I år var 562 produkter fra 60 kjøttprodusenter påmeldt konkurransen som fant sted på Oslo Event Hub. Dommerpanelet, som består av rundt 20 uavhengige fagfolk med lang erfaring fra kjøttfaget vurderer de påmeldte produktene på råvare, utseende, lukt, smak og konsistens.
Dette er prisene Coop mottok under NM i kjøttprodukter:
Norgesmester:
- Henriettes pinnekjøtt urøkt 2kg
Gullmedalje:
- Henriettes pinnekjøtt urøkt 2kg
- Coop italienske kjøttboller 360g
- Coop okserull 150g
- Xtra ribberull 150g
- Coop kokt skinke 100g/250g
Sølvmedalje:
- Henriettes pinnekjøtt røkt 2kg
- Henriettes lammeboller 360g
- Henriettes røkt lammelår ferdig kokt 1,2kg
- Smak julepølse 400g
- Coop rå italienske kjøttboller 360g
- Coop kyllingfilet paprika & urter 100g
Bronsemedalje:
- Xtra pinnekjøtt urøkt 1,5kg
- Coop sosisser 400g
- Coop kyllingfilet pepper 100g
Kontakter
Knut LutnæsSeniorrådgiver kommunikasjon og myndighetskontakt i Coop Norge
Tel:90542323knut.lutnaes@coop.noBilder



Om Coop
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og driver i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker innenfor seks kjedekonsepter: Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked og Matkroken. I tillegg driver Coop ca. 120 byggevarehus i kjedene Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop har også flere faghandelsprofiler i ulike bransjer, for eksempel elektro. Coop eies av kundene gjennom deres medlemskap i deres lokale samvirkelag. Coop har i dag over 2 millioner medeiere. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge som administrerer og drifter alle fellesoppgaver for lagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Tidenes laveste plastposesalg i Coop!1.7.2025 13:53:27 CEST | Pressemelding
Coops kunder og medlemmer har aldri kjøpt færre plastposer enn i juni i år. Forbruket er mer enn halvert på tre år. Det betyr at tiltakene virker og at EUs mål om maksimalt 40 poser pr. år pr. innbygger kommer stadig nærmere.
Coop Norge og Zeta Display inngår avtale om Retail Media-løsning19.6.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Coop Norge og ZetaDisplay Norway AS kunngjør i dag et nytt og strategisk samarbeid for leveranse av en fremtidsrettet Retail Media-løsning i butikk. Avtalen markerer en viktig milepæl for begge selskaper, har som mål å styrke kundeopplevelsen og tilby annonsører en moderne, datadrevet kommunikasjonsplattform i dagligvarehandelen.
Salgsboom på jordbær denne våren – nå kommer de norske bærene17.6.2025 09:59:10 CEST | Pressemelding
Nordmenn har spist rekordmye jordbær denne våren. I løpet av mai og så langt i juni har Coops dagligvarekjeder solgt over tre millioner jordbærkurver, en økning på over 400 000 kurver fra samme tid i fjor. Dette har nesten utelukkende vært importerte bær, men når butikkene nå fylles med norske jordbær forventes rekordsalg.
Tilbakekaller Coop Prinsessestang i Midt-Norge3.6.2025 12:13:48 CEST | Pressemelding
Coop kaller tilbake «Coop Prinsessestang 350g» i Midt-Norge etter at produktet er levert med feil etikett. Bakverket inneholder mandler og hasselnøtter, men dette fremkommer ikke på etiketten.
Ny avtale skal sikre flere barn plass i idretten: Norges idrettsforbund blir ny partner i Coop-dugnaden30.5.2025 09:59:06 CEST | Pressemelding
Norges idrettsforbund og Coop Norge har inngått et viktig samarbeid med mål om å bidra til at flere barn får muligheten til å delta i idrett uavhengig av familiens økonomi.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom