Stenger E6 Nøstvettunnelen i Nordre Follo i sydgående retning for reparasjonsarbeider
16.11.2023 14:12:39 CET | Statens vegvesen | Pressemelding
Tunnelen stenges i sydgående løp, retning Moss, for reparasjoner etter en trafikkulykke 9. oktober hvor to veggelementer ble ødelagt.

Arbeidet består av å fjerne de ødelagte veggelementene og erstatte disse med nye. Dette gjør at sydgående løp i retning Moss blir et anleggsområde hvor store maskiner bruker hele veibanen mens arbeidet pågår.
Nøstvettunnelen sydgående løp må derfor helstenges fra fredag 24. november klokken 21:00 til mandag 27. november klokken 05:30. Nordgående løp er ikke berørt og her går trafikken som normalt.
Omkjøringsrutene er E18 Mosseveien og fylkesvei 156 via Ringnestunnelen. Det forventes kø, spesielt på dagtid, og Statens vegvesen oppfordrer de som kan reise kollektivt om å velge tog eller buss mens arbeidene pågår. Omkjøring blir skiltet.
Nøstvettunnelen er en to-løps motorveitunnel langs E6 i Viken. Tunnelen går fra Vinterbro i Ås kommune til Assurdalen i Nordre Follo kommune og er cirka 3,7 km lang. Byggingen startet i september 2006, og tunnelen åpnet 9. september 2009 og tok da over for Ringnestunnelen.
Statens vegvesen oppfordrer alle trafikantar om å sjekke 175.no eller appen Vegvesen trafikk for å holde seg oppdatert om arbeidene og trafikale konsekvenser.
Nøkkelord
Kontakter
Kai GundersenByggelederStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:90174483kai.gundersen@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder



Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.

Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Kraftig nedbør – fare for skred og mye vann på veiene17.3.2026 14:59:15 CET | Pressemelding
Det er meldt om store nedbørsmengder i Nordland og sør i Troms fra onsdag til og med fredag. Statens vegvesen advarer om at mye regn kan føre til snø- og sørpeskred som kan nå veiene i utsatte områder.
Lysregulering mellom Slitu og Sekkelsten fra i morgen17.3.2026 14:22:59 CET | Pressemelding
I morgen, onsdag 18. mars, starter anleggsmaskinene, og bygging av den nye gang- og sykkelvegen mellom Slitu og Sekkelsten i Indre Østfold er i gang.
Veidekke skal bygge nytt løp i Oslofjordforbindelsen17.3.2026 10:30:00 CET | Pressemelding
Til sommeren starter Veidekke entreprenør AS byggingen av det andre løpet i Oslofjordforbindelsen på E134 mellom Drøbak og Hurum
Inviterer årets russ til gratis kontroll av russebil og russebuss17.3.2026 09:56:34 CET | Pressemelding
Statens vegvesen inviterer årets russ til gratis kontroll av russebil og russebuss. Målet er å bidra til tryggere kjøretøy og en sikrere russefeiring.
Streknings-ATK åpnes på E10 – et viktig trafikksikkerhetstiltak16.3.2026 15:59:06 CET | Pressemelding
Onsdag 18. mars kl. 12.00 starter automatisk gjennomsnittsfartsmåling (streknings-ATK) på E10 mellom Lenvika og Bogen. Tiltaket er innført for å redusere fart og bidra til færre alvorlige trafikkulykker på strekningen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom