Kom på skredkveld på Chateau Neuf!
Gleder du deg til vinteren? Lyst til å møte likesinnede, se skifilm og lære mer om snø og snøskredfare? Kom på skredkveld!

21. november arrangerer Den Norske Turistforening (DNT), Varsom – Snøskredvarslingen, CARE (ved UiT) og skimagasinet Fri Flyt skredkveld på Chateu Neuf. Skredkvelden er åpen for alle som gleder seg til vinteren, får en lykkefølelse av å være til fjells og ønsker å lære mer om snø og snøskred.
- For oss er det stort å være tilbake med skredkveld på Chateau Neuf. Vi gleder oss stort til å møte likesinnede, se skifilm og lære bort noen tips for tryggere ferdsel i vinterfjellet, sier Heidi Bache Stranden i Snøskredvarslingen i Varsom.
Skifilm, skiglede, skiterreng – og snøskred
På skredkvelden vil vi vise skifilmen Ambivalent av Erlend Remmen med Erik Verlo og Robert Robertsen. I tillegg kommer Robertsen, brettkjører i filmen, til Chateau Neuf for å snakke om det å skulle forene skiglede og naturfare.
- Vi mener filmskaperne klarer å fange det dilemmaet vi alle står i når vi fulle av skiglede og entusiasme også må forholde oss til snøskred som naturfare. For å unngå snøskred er det viktig at vi snakker om snøskred sier Audun Hetland i CARE.
Du kan lese mer om skredkvelden på Chateau Neuf her: Skredkveld på Chateau Neuf | FRIFLYT.NO
Skredkvelden på Chateau Neuf er en del av den større skredkvelduken til DNT, Varsom, CARE og Fri Flyt, hvor det skal arrangeres skredkvelder mer enn 30 ulike steder i landet. Billetter til skredkvelden på Chateau Neuf kan kjøpes her: SKREDKVELD - Chateau Neuf billetter og datoer | Ticketmaster
Kontakter
Kontaktpersoner:
Heidi Bache Stranden, Varsom – Snøskredvarslingen (NVE): tlf 92821821
Andreas Blaauw-Hval, DNT: 93806942
Bilder




Følg pressemeldinger fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE)
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE)
NVE setter nytt konsesjonsvilkår for Raudfjell og Kvitfjell vindkraftverk9.5.2025 11:12:36 CEST | Pressemelding
Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) har satt et nytt konsesjonsvilkår for å ivareta hensynet til reindrift ved Raudfjell og Kvitfjell vindkraftverk i Tromsø kommune. NVE setter det nye vilkåret fordi iskast utgjør en sikkerhetsrisiko for reindrifta.
Økende snøskredfare i Troms mot helgen30.4.2025 14:11:27 CEST | Pressemelding
Det er store kontraster i snøskredforholdene i landet for tiden. I Troms er det krevende forhold, mens det i Sør-Norge nesten ikke er skiføre igjen.
NVE har fastsatt utredningskrav for utenlandskablene Skagerrak 1 og 230.4.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Statnett har meldt planer om å reinvestere de to første strømkablene til Danmark, som ble satt i drift i 1976 og 1977. NVE har nå fastsatt et utredningsprogram med krav til hvilke temaer som skal utredes, med ekstra fokus på samfunnsøkonomi.
NVE vurderer nye tiltak for å styrke sikkerheten i kraftsystemet29.4.2025 15:22:13 CEST | Pressemelding
NVE vil kartlegge den samlede reparasjonsberedskapen, vurdere endringer i organiseringen, og vurdere nye krav til fysisk sikring av kraftanlegg.
NVE avslår søknad om regulering og vannuttak i Loppa kommune29.4.2025 09:57:08 CEST | Pressemelding
Oppdrettsselskapet Glacier Salmon AS har søkt om tillatelse til regulering og vannuttak i Loppa kommune i Finnmark. Norges vassdrags- og energidirektorat avslår søknaden på grunn av negative konsekvenser for naturmangfold, landskap og reindrift i området.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom