Universal Music annonserer samarbeid med nystartede Miktam Records – et nytt hjem for norske indieartister
15.11.2023 12:38:37 CET | Universal Music Norge | Pressemelding
Miktam Records signerer distribusjonsavtale med Universal Music Norge.

I et globalt musikkmarked med høy etterspørsel etter norske artister med stort særpreg vil Miktam Records være en ledestjerne for nye artister på trappene av verdensherredømme. Labelet står allerede bak den seneste utgivelsen til duoen KROKODILES, og er klare for å signere flere unike talenter i 2024.
Miktam Records er stiftet av Michael Jones, og distribueres av Universal Music Norge.
– Jeg er veldig glad for å kunne kjøre opp Miktam Records sammen med Universal Music. Det er så mye spennende og ikke minst fantastisk bra norsk musikk om dagen, og flere av våre største internasjonale eksporter de siste par årene har jo vært innenfor indiesjangeren. Nå vil jeg gjerne også legge til at mitt indie-begrep er bredt, og at artister innenfor alle sjangere er velkommen her, så lenge det har noe av den egenarten, låtteften og det internasjonale potensialet vi ser etter i en Miktam-artist, sier Jones.
Head of Universal Music Distribution Services Sindre Solheim sier om samarbeidet:
– Vi ser stort potensiale for norsk musikk som eksportartikkel, og ser samarbeidet med Miktam Records som en glimrende mulighet til å hjelpe nye norske artister ut i verden.
Bilder


Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
Grammy-nominerte Lukas Graham slipper siste singel før album17.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Tittelsporet fra det kommende albumet Good Times, som slippes 14. august via Universal Music og Virgin Music Group. Den internasjonalt anerkjente singer-songwriteren Lukas Graham slipper i dag «Good Times», det energiske tittelsporet og åpningslåten fra hans kommende album Good Times. Albumet består av 13 spor og utgis 14. august.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom