Ny hovedsponsor for Norges Tennisforbund på tekstiler, utstyr og baller fra 2024
9.11.2023 17:46:56 CET | Norges Tennis- og Padelforbund | Pressemelding
Norges Tennisforbund (NTF) har denne uken inngått en hovedsponsoravtale for tekstiler, utstyr og baller for tennis og padel med Amer Sports Norge AS og Wilson.

Norges Tennisforbund har denne uken inngått en hovedsponsoravtale for tekstiler, utstyr og baller for tennis og padel med Amer Sports Norge AS og Wilson.
Avtalen strekker seg fra 2024 til 2026 og omfatter alle landslagene i begge idrettene, samt NTFs administrasjon og trenerstab.
Markedssjef i NTF Håkon Bjercke sier: - Denne avtalen er stor og viktig for Norges Tennisforbund, for både tennis og padel, og vi er veldig glade for at Amer Sports Norge og Wilson vil samarbeide med oss i tiden fremover. I avtalen ligger også muligheter for norske klubber å samarbeide om egne klubbavtaler. Wilson er et av verdens største og beste varemerker innen sport – ikke minst innenfor både tennis og padel.
– Det er med stor glede og ydmykhet at vi nå skal samarbeide med NTF på klær og baller, både på tennis og padel de 3 neste årene, med oppstart fra 1. januar 2024. Wilson er en av de største merkene innenfor racketsport i verden og vi ønsker å tilby klubbene et samarbeide med oss, sier ansvarlig for Wilson i Norge, Håkon Mjøen jr. fra Amer Sports Norge AS.
Kontaktinformasjon:
Håkon Bjercke, Norges Tennisforbund, 90762776 eller hakon@tennis.no
Håkon Mjøen, Amer Sports Norge AS, 91649840 eller hakon.mjoen@wilson.com
Nøkkelord
Bilder


Om oss
Forbundet er en sammenslutning av de lag eller grupper av lag innenfor Norges Idrettsforbund og olympiske og paralympiske komitè (NIF) som driver med tennis.
Følg pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Tennis- og Padelforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Padel: Kan Norge yppe seg mot Norden?12.3.2026 08:53:25 CET | Pressemelding
VEJLE / OSLO – Denne helgen braker det løs i Danmark! Det er klart for Nordisk Mesterskap i padel, og de norske landslagene reiser til Vejle med én ting i sikte: Å vise naboene våre at Norge for alvor har blitt en padel-nasjon å regne med.
Norge møter Kina på hjemmebane: – Vi tar på oss favorittstempelet12.2.2026 13:30:53 CET | Pressemelding
Etter forrige helgs tennisfest i Nadderud Arena er det nå klart: Norge skal igjen spille Davis Cup på hjemmebane. Motstander er Kina, en av verdens raskest voksende tennisnasjoner. Landslagsledelsen og forbundet varsler en tøff kamp, men har stor tro på norsk seier.
Kjær og Durasovic sjokkerte britisk stjerneduo på hjemmebane6.2.2026 19:32:22 CET | Pressemelding
Norge var hårfint unna å forlenge Davis Cup-oppgjøret mot Storbritannia. Etter et ellevilt drama i doublekampen avgjorde britene 7–6 i det avgjørende settet, med 7–5 i tiebreak. Storbritannia avgjorde Davis Cup-oppgjøret mot Norge med seier i doublekampen på Nadderud Arena.
Norrie snudde mot Budkov Kjær – Storbritannia leder 2–05.2.2026 22:00:49 CET | Pressemelding
Det ble en nervepirrende avslutning på torsdagen i Davis Cup-oppgjøret mot Storbritannia. Cameron Norrie ble til slutt for sterk for Nicolai Budkov Kjær i torsdagens andre singelkamp i Davis Cup-oppgjøret på Nadderud Arena, men unge lovende Kjær imponerte alle. Med seieren tok Storbritannia ledelsen 2–0 etter første dag.
Draper for sterk for Durasovic i Davis Cup-åpningen5.2.2026 19:38:37 CET | Pressemelding
Viktor Durasovic fikk en tøff start på Davis Cup-oppgjøret mot Storbritannia. Jack Draper ble for sterk i åpningskampen på Nadderud Arena, og briten tok en kontrollert seier i strake sett.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom