Fiskeri- og havministeren til Ålesund
Verftskonferansen, Kystverket og Ålesund Kunnskapspark står på programmet når Cecilie Myrseth (Ap) besøker Ålesund tirsdag 7. november.

– Jeg gleder meg til å besøke Ålesund igjen. Verftskonferansen er en stor og viktig møteplass for maritim næring. Jeg er opptatt av å bli kjent med utfordringene og mulighetene i næringen, og vil benytte muligheten til å møte så mange aktører som mulig, sier fiskeri- og havminister Cecilie Myrseth.
Etter konferansen besøker statsråden hovedkontoret til Kystverket og stasjonskontoret på Nørve, før turen går til innovasjonsselskapet Ålesund Kunnskapspark.
Journalister som ønsker intervju med statsråden før konferansen, eller å delta på hele eller deler av programmet, bes om å kontakte kommunikasjonsrådgiver Emil Bremnes, tlf 478 81 719.
Program – tirsdag 7. november
09.00 – 09.30
Møte med styret i Maritim Bransjeforening
Scandic Parken, Storgata 16, 6002 Ålesund
09.30 – 09.55
Pressetilgjengelighet før konferansen
Scandic Parken, Storgata 16, 6002 Ålesund
10.00 – 11:50
Verftskonferansen: Statsråden holder åpningstale og møter næringsaktører
Scandic Parken, Storgata 16, 6002 Ålesund
12.00 – 14.00
Besøk til Kystverket
Sorenskriver Bulls gate 3, 6002 Ålesund
14.15 – 15.00
Besøk til Ålesund Kunnskapspark (ÅKP)
Borgundvegen 340, 6009 Ålesund
Nøkkelord
Kontakter
Emil BremnesKommunikasjonsrådgiver
Tel:47881719emil.bremnes@nfd.dep.noPressevakt NFD
902 51 303 (ikkje SMS)
Om oss
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Næringsministeren inviterer til dagligvareseminar6.12.2023 12:13:55 CET | Pressemelding
Fredag 15. desember inviterer næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) til opent seminar om daglegvaremarknaden. Seminaret samlar viktige aktørar i bransjen, og handlar om korleis regjeringa følger opp 10-punktsplanen for betre utval og lågare prisar i matbutikken.
Fiskeri- og havministeren varsler en ny havbruksmelding6.12.2023 09:15:06 CET | Pressemelding
Regjeringen vil starte arbeidet med en ny stortingsmelding om havbruk der de gjennomgår hele tillatelsessystemet for havbruk.
Kvotemeldingen kommer i januar5.12.2023 10:22:10 CET | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Cecilie Myrseth (Ap) legger frem den nye kvotemeldingen for fiskerinæringen i Tromsø fredag 12. januar.
Næringsministeren med tydelig signal til Europa: - Norge har et konkurransefortrinn som kan bidra til et livskraftig europeisk solindustri-marked4.12.2023 12:44:04 CET | Pressemelding
Næringsministeren ble fredag invitert inn i EUs ministermøte i solalliansen, European Solar PV Industry Alliance (ESIA). I forkant av møtet sendte Vestre et brev til EU-kommisjonen, og til Tyskland og Frankrike spesielt, med en tydelig beskjed: - Skal vi lykkes med å bygge en livskraftig solindustri i Europa, må vi jobbe sammen om noen felles rammer. Europa kan regne med Norge i dette arbeidet.
Næringsministeren mottok utredning fra Investeringskontrollutvalget4.12.2023 10:52:39 CET | Pressemelding
Regjeringen har tatt flere grep for å forbedre kontrollen med økonomisk aktivitet som kan utfordre Norges nasjonale sikkerhetsinteresser. Regjeringen har etablert nye retningslinjer, kontaktpunkter og en interdepartemental samarbeidsmekanisme. Regjeringen har også satt ned investeringskontrollutvalget, som i dag leverte sin innstilling til næringsminister Jan Christian Vestre.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom