Fiskeri- og havministeren til Ålesund
Verftskonferansen, Kystverket og Ålesund Kunnskapspark står på programmet når Cecilie Myrseth (Ap) besøker Ålesund tirsdag 7. november.

– Jeg gleder meg til å besøke Ålesund igjen. Verftskonferansen er en stor og viktig møteplass for maritim næring. Jeg er opptatt av å bli kjent med utfordringene og mulighetene i næringen, og vil benytte muligheten til å møte så mange aktører som mulig, sier fiskeri- og havminister Cecilie Myrseth.
Etter konferansen besøker statsråden hovedkontoret til Kystverket og stasjonskontoret på Nørve, før turen går til innovasjonsselskapet Ålesund Kunnskapspark.
Journalister som ønsker intervju med statsråden før konferansen, eller å delta på hele eller deler av programmet, bes om å kontakte kommunikasjonsrådgiver Emil Bremnes, tlf 478 81 719.
Program – tirsdag 7. november
09.00 – 09.30
Møte med styret i Maritim Bransjeforening
Scandic Parken, Storgata 16, 6002 Ålesund
09.30 – 09.55
Pressetilgjengelighet før konferansen
Scandic Parken, Storgata 16, 6002 Ålesund
10.00 – 11:50
Verftskonferansen: Statsråden holder åpningstale og møter næringsaktører
Scandic Parken, Storgata 16, 6002 Ålesund
12.00 – 14.00
Besøk til Kystverket
Sorenskriver Bulls gate 3, 6002 Ålesund
14.15 – 15.00
Besøk til Ålesund Kunnskapspark (ÅKP)
Borgundvegen 340, 6009 Ålesund
Nøkkelord
Kontakter
Emil BremnesKommunikasjonsrådgiver
Tel:47881719emil.bremnes@nfd.dep.noPressevakt NFD
902 51 303 (ikkje SMS)
Om oss
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Presseinvitasjon: Næringsministeren møter fremtidens motebransje9.5.2025 12:47:00 CEST | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth inviterer til dialogmøte med norsk motebransje mandag 12. mai for å få bedre innsikt i muligheter og utfordringer i bransjen.
Tok imot italienske ministere i Tromsø6.5.2025 15:46:23 CEST | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth var vertinne da den italienske industriministeren Adolfo Urso og viseutenriksministeren Edmondo Cirielli besøkte Tromsø og Andøya denne uken. Fremover vil Norge og Italia styrke samarbeidet om romvirksomhet og kritiske råmaterialer.
Fiskeri- og havministeren til Vardø og Vadsø 8.-9. mai6.5.2025 14:52:31 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss besøker Vardø og Vadsø 8.-9. mai.
Møtte sjømatnæringa om eksport og handelsuro6.5.2025 07:13:23 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss møtte norske sjømataktører under verdens største sjømatmesse i Barcelona. Over 120 norske bedrifter er på plass: fra eksportører til leverandører av teknologi og utstyr.
Fiskeri- og havministeren til den største sjømatmessa i verda2.5.2025 12:45:30 CEST | Presseinvitasjon
Marianne Sivertsen Næss besøker 5.–6. mai verdas største sjømatmesse, Seafood Expo Global i Barcelona.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom