Aiba synger om sin verste fiende
Aiba sparket høsten i gang med singelen «21. september». Nå slår Oslo-gutten til og deler sin verste fiende med sine følgere.
Etter et stort ønske fra sine TikTok-følgere, slipper Aiba singelen «Sjalusi» fredag 27.oktober.

-Sjalusi er ingen god følelse, men vi føler alle på det. Det er min største fiende, så derfor skrev jeg en sang om det, sier Aiba.
Aiba har brukt mye av sin tid det siste året i studio. Kun det siste året har han sluppet fem låter i 2023, og «Sjalusi» blir hans sjette dette året. Aiba synger alltid som temaer som står hans personlige liv nært, denne gangen er det sjalusi. Han ser på denne følelsen som hans verste fiende i livet. Sangen er produsert av unge lovende Grob.
De siste årene har Aiba markert seg med sin unike stemme og fengende melodier. Aiba har sunget hele sitt liv og han begynte å lage beats i kjelleren til foreldrene hans. Siden Aiba slapp sin første låt i slutten av 2019 har han vært effektiv og han har sluppet flere singler i året. Aiba har også rukket å samarbeide med kjente navn som Maria Mena og Broiler og unge, lovende artister som Lille Cæsar og Jon Ranes.
2022 var et spennende og definerende år for Aiba. Han ga ut «Sympati» som den dag i dag har nesten 10 millioner avspillinger på Spotify. Samme måned som Oslo-gutten slapp «Sympati» lå den flere dager på andreplass på Spotify sin «Top 50 Norway»-liste.
Aiba tok med «Sympati» til VG-Lista sine 100 000 tilskuere noen måneder senere. Aiba sin musikk streamet over 13 millioner ganger på Spotify i 174 ulike land i 2022. Samme året ble Aiba nominert til P3 Gull for «Årets Gjennombrudd 2022».
Det er ingen tvil om at Aiba kommer til å fortsette å markere seg som med sin melodiske stemme og særegne utrykk i de kommende årene. Akkurat dette kan du høre i «Sjalusi».
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder

Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Karen Moe - "Gensern Din" ute 25. oktober23.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Vinneren av "Norges Nye Countrystjerne 2025" Karen Moe slipper sin andre utgivelse "Gensern din" den 25. oktober. Sangen er hennes første egenskrevne låt, og handler om å ikke klare å gi helt slipp. «Gensern din» fanger følelsen av å stå midt i mellom fortid og fremtid, der minnene fortsatt lukter litt som ham.
Zadeking og Staysman forener krefter - slipper “Velkommen til Østfold”23.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
To av Østfolds mest folkelige og energiske artister går sammen når Zadeking og Staysman slipper låta Velkommen til Østfold 24. oktober. Låta er produsert av Aadne Haaland, og feirer alt som gjør Østfold til Østfold: samholdet, humoren og kjærligheten til der man kommer fra. Musikkvideoen er spilt inn på ikoniske steder i fylket, blant annet Ed Garasjen - kjent fra Lange Flate Ballær-filmene - og med solid lokal forankring gjennom bilmiljøet The Outsiders, også fra Østfold. “Det er en ære å få lage musikk med legenden fra Fredrikstad. Dette er en hyllest til hjemfylket vårt - folkene, stedene, bilene, alt! Vi ville lage noe som føles ekte, og som viser at Østfold har personlighet, glimt i øyet og masse hjerte,” sier Zadeking. Staysman er også fornøyd med samarbeidet med Zadeking og sier: «Endelig får jeg gjort en låt med Haldens store sønn, Zadeking. Vi har vel kjent hverandre i 7-8 år og alltid hatt en plan om å gi ut noe sammen. Nå har vi klart å lande på låt, vi har klart å lande en
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling17.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes i dag, samtidig som førjulsfilmen har premiere. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Hør låten HER. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling13.10.2025 11:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes samme dag som førjulsfilmen har premiere den 17. oktober. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om de to
Jon Ranes slipper VERDENS BESTE ALBUM2.10.2025 11:22:33 CEST | Pressemelding
Etter en Joachim Trier-sommer går vi nå inn i en Jon Ranes-høst. Fredag 3. oktober slipper Jon Ranes sitt andre album: VERDENS BESTE ALBUM. «Det har vært alt annet enn enkelt å lage,» forteller Ranes selv om sitt mest omfattende prosjekt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom