Slatlem utvider med Fiat og Jeep
Partnerskapet mellom Slatlem og Bertel O. Steen styrkes ytterligere. Nå blir de forhandler for Fiat og Jeep, i sitt distrikt.

- Vi er svært fornøyde med at Bertel O. Steen har valgt oss som partner i vår region, og ser frem til ytterligere vekst de neste årene, sier konsernleder i Idar Slatlem.
Samarbeidet mellom de to konsernene inkluderer fra før Mercedes, Peugeot og Kia.
Slatlem kan se tilbake på en over 60 år lang historie med bilsalg, og representerer i dag totalt 9 bilmerker fra sine lokasjoner i Kristiansund og Molde.
- Både Fiat og Jeep er midt inne i lanseringen av en ny og spennende elektrisk modellportefølje. Vi har store forventninger til modeller som Jeep Avenger, som ble kårets til Årets Bil i Europa 2023, og nye Fiat 600 som lanseres neste år, sier Slatlem.
- Vi er svært godt fornøyde med å ha fått på plass en forhandleravtale med Slatlem. Det å få med en erfaren, solid og godt etablert forhandler på laget, er viktig for å lykkes med Jeep og Fiat i nye områder, sier Shant Håndstad, som er merkesjef for Fiat og Jeep hos Bertel O. Steen.
Slatlem starter opp med de to merkene hos sin forhandler i Kristiansund, men har som mål å dekke hele sitt distrikt med de to merkene i sitt nedslagsområde.
Kontakter
Idar Slatlem
Konsernleder Slatlem AS
41641940
Stein PettersenPR og informasjonssjef Stellantis Norge - Opel, Citroën og Jeep
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noFølg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Nye Citroën Ë-C5 Aircross: Komfortkonge fra 358.900 kroner11.12.2025 12:06:52 CET | Pressemelding
Citroën slipper nå prisene på den helt nye, helelektriske Ë-C5 Aircross. Med en startpris på 358.900 kroner pluss levering, posisjonerer modellen seg som en av de mest komfortorienterte og familievennlige SUV-ene i det norske markedet.
Citroën ELO: Smart, fleksibel og lekende mobilitet10.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
ELO er konseptbilen som åpner et nytt kapittel for Citroën. Etter OLI i 2022 fortsetter Citroën å utfordre konvensjoner gjennom et rullende idéverksted fylt av kreative løsninger for fremtidens mobilitet. ELO er dristig, smart, lekent og sterkt fokusert på komfort – selve essensen av Citroëns verdier.
Peugeot gir kundene valgfrihet19.11.2025 10:01:16 CET | Pressemelding
Peugeot lanserer nå en ordning som gir norske bilkjøpere økt forutsigbarhet i en tid med politiske endringer rundt elbilavgifter. For alle nye personbiler som bestilles i 2025 med levering etter nyttår, kan kundene velge mellom en gunstig kampanjepris eller en egen momsgaranti på inntil 50 000 kroner.
Jeep Recon – en ny generasjon eventyrlyst19.11.2025 08:53:52 CET | Pressemelding
Jeep tar et kraftfullt steg inn i fremtiden med lanseringen av 2026 Jeep Recon, merkets første helelektriske modell som er Trail Rated. Nye Recon er bygget fra grunnen av for ekte eventyr, og kombinerer elektrifiseringens fordeler med de rå egenskapene som Jeep er kjent for. Resultatet er en elektrisk SUV som leverer umiddelbart moment, presis kontroll og imponerende rekkevidde.
Peugeot Polygon Concept – et glimt av fremtidens kjøreopplevelse12.11.2025 13:36:14 CET | Pressemelding
Peugeot presenterer Polygon Concept, en kompakt og dristig konseptbil som viser merkets visjon for fremtidens mobilitet, og setter en ny standard for kjøreglede, design og ansvarlig innovasjon.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
