Ny musikk fra The Rolling Stones, boygenius, U2, Lille Caesar og Dean Lewis!
29.9.2023 10:52:21 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

lille Caesar slipper nå oppfølgeren til “brenner”
Ingebjørg Bratland og Odd Nordstoga Langt Heimafrå
Adrian Sellevoll med sin versjon av «Håper du har plass»!
The Rolling Stones er tilbake med andre singel fra det kommende albumet Hackney Diamonds. Singelen "Sweet Sounds of Heaven" er virkelig et stjernespekket spor med Lady Gaga på vokal og Stevie Wonder på piano. Låten henter inspirasjon fra gospelmusikken og er ifølge bandet i samme ånd som deres tidligere hits "You Can’t Always Get What You Want" og "Shine A Light". Hackney Diamonds er det legendariske bandet sitt første studioalbum med originalt materiale på 18 år – og bandets første siden trommeslageren Charlie Watts død.
Artist og produsent Bodin fra Lindesnes slipper i dag “Colors”. Sangen utforsker hvordan to personer kan se på livet på helt ulike måter, og hvordan kommunikasjon kan være nøkkelen til et vellykket forhold. Den norske popstjernen Ramón har vært med å skrive singelen. Fra tidligere av har Bodin samarbeidet med store artister som Tiesto og Calvin Harris.
Indie-trioen boygenius (Phoebe Bridgers, Julien Baker og Lucy Dacus) slipper 13. oktober EPen the rest. EPen er, som navnet tilsier, en oppfølger til deres suksessalbum the record, som kom tidligere i år. Gruppen var i sommer på Norgesbesøk, hvor de spilte på årets Øya-festival. the rest gir oss et videre innblikk i bandets låtskrivingsprosess og unike sound.
U2 er ute med den helt ferske låten "Atomic City" - inspirert av 70-talls postpunk. Singelen, som er produsert av Jacknife Lee og Steve Lillywhite, ble spilt inn i Sound City i LA og kommer i forkant av bandets kommende 25 konserter på Sphere i Las Vegas, som er en feiring av bandets banebrytende album fra 1991, Achtung Baby. I musikkvideoen overasker de forbigående på gaten i Las Vegas med en liveopptreden av låten, på akkurat samme sted som deres ikoniske video for ‘I Still Haven’t Found What I’m Looking For’, ble spilt inn for 36 år siden.
Den andre singelen fra Lyrical Lemonade sitt samlealbum er nå ute. Den uforventede rapduoen Lil Durk og Kid Cudi er de man hører på den nye singelen "Guitar In My Room". Cole Bennet, mannen bak Lyrical Lemonade, var bare 17 år da han først opprettet en blogg om det lokale hiphop-miljøet i sin hjemby Chicago. Siden den gang har det vokst inn i en viktig onlineplatform for hiphop-miljøet, Bennet har også blitt en av de mest anerkjente musikkvideo-regissørene i sjangeren.
Singer-songwriteren Jeremy Zucker er i dag ute med låten "this time". Zucker ble oppdaget internasjonalt da han i 2018 ga ut hitlåten "comethru", som idag har over 3,4 milliarder avspillinger globalt og gikk til platina i Norge. Siden den gang har han gitt ut flere EPer og reist verden rundt på turné.
Australieren Dean Lewis, som har gitt oss flere hits de siste årene, er aktuell med singelen "Trust Me Mate". Han forteller selv at sangen handler om en hard tid i hans liv, hvor han fant trøst i sine venner og familie og om viktigheten av å stille opp for de man er glad i. Lewis var i sommer på Norgesbesøk, hvor han tok turen innom både Bergenfest og Neon-festivalen i Trondheim.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comLina StenlundInternational
lina.stenlund@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
Grammy-nominerte Lukas Graham slipper siste singel før album17.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Tittelsporet fra det kommende albumet Good Times, som slippes 14. august via Universal Music og Virgin Music Group. Den internasjonalt anerkjente singer-songwriteren Lukas Graham slipper i dag «Good Times», det energiske tittelsporet og åpningslåten fra hans kommende album Good Times. Albumet består av 13 spor og utgis 14. august.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom