Aiba setter tonen for høsten
21.9.2023 08:30:13 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding
Aiba sparker i gang høsten med en fantastisk ballade. Singelen «21. september» slippes i dag på selveste 21. september.
-Jeg fakket opp, I did some shit, nå må jeg betale prisen for det, sier Aiba selv om «21.september».

Aiba skrev «21.september» i en periode hvor han innså hvor mye han hadde såret en som han var veldig glad i. Ting begynte å gå til hodet på han og det var da han bestemte seg for å hoppe inn i studio med produsentduoen Kastel som tidligere har produsent hits som «Sympati» og «Fredag» for Aiba. Følelsene Aiba kjente på føltes ut som en kald høstkveld og det ble til det vi i dag kjenner som «21.september».
Sammen med låta slipper Aiba en sterk musikkvideo, som markerer et nytt kapittel for han. I videoen kommer hvordan egoet til Aiba kan ta over og han tar livet av den snille versjonen av seg selv. I musikkvideoen kan du se Aiba dekket i blod og ingen ringere enn den administerende direktøren i Universal Music Norway, Bjørn Rogstad, spiller i musikkvideoen.
Aiba har planer om å slippe flere låter i 2023, og heldigvis er neste slipp er ikke langt unna.
Se video her: https://www.youtube.com/watch?v=W8G7DYJjQNg
Hør «21. september» her: https://1Aiba.lnk.to/21september
De siste årene har Aiba markert seg med sin unike stemme og fengende melodier. Aiba har sunget hele sitt liv og han begynte å lage beats i kjelleren til foreldrene hans. Siden Aiba slapp sin første låt i slutten av 2019 har han vært effektiv og han har sluppet flere singler i året. Aiba har også rukket å samarbeide med kjente navn som Maria Mena og Broiler og unge, lovende artister som Lille Cæsar og Jon Ranes.
2022 var et spennende og definerende år for Aiba. Han ga ut låta «Sympati» som den dag i dag har nesten 10 millioner avspillinger på Spotify. Samme måned som Oslo-gutten slapp «Sympati» lå den flere dager på andreplass på Spotify sin «Top 50 Norway»-liste.
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder
Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ballinciaga har fått LØNN (Mo Money Mo Problems)15.5.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
Ballinciaga er tilbake med sin andre singel for året. Med "LØNN (Mo Money Mo Problems)" omgis vi av frihetsfølelsen som dukker opp samtidig som lønna. Sola er varm, forbruket er høyt og livet er deilig, helt til kontoen brått er tom.
Heima bra, men borte best?15.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Et år etter Tobias Stens selvtitulerte brakdebut, kommer hans andre album «Heimakjær» 15. mai. Albumet reflekterer over å være borte og å være hjemme, etter et år på veien med 85 konserter i 2025.
Norges nye countrystjerne slipper låta "Odelsgut"13.5.2026 11:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 15. april slipper countryartisten Karen Moe sin nye singel «Odelsgut». Låten er et gitardrevet kjærlighetsbrev til livet på gård, med alt det innebærer av traktor, dongeri og flanell. Og kanskje en odelsgut?
Samuel Lola kan få spille sin nye singel for titusenvis på VG-lista.13.5.2026 10:05:02 CEST | Pressemelding
15. mai gir Samuel Lola ut sin nye singel "Igjen". Dersom han vinner det norske folks hjerter, får han spille på VG-lista på Rådhusplassen 13. juni.
Ys1 og Amara slipper singelen 2AM8.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 8. mai kommer Ys1 med låta 2AM. Hans andre singel i år er et samarbeid med Amara, og handler om suksess, ambisjoner og flyktige relasjoner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


