Norges idrettsforbund utvider samarbeidet med Telenor
Samarbeidet med Telenor skal styrke arbeidet med Special Olympics Norge og idrett for mennesker med utviklingshemming.

Telenor og Norges idrettsforbund har utvidet en eksisterende fireårig avtale til også å omfatte samarbeid knyttet til idrett for mennesker som har en utviklingshemming, inkludert Special Olympics Norge. Avtalen varer til 31. desember 2026.
- Norges idrettsforbund er stolte av å ha fått på plass den første samarbeidspartneren til Special Olympics Norge og ser frem til å samarbeide med Telenor om å legge til rette og bidra til idrettsglede for alle, sier idrettspresident Zaineb Al-Samarai og legger til:
- Samarbeidet skal bidra til å utvikle et enda bedre aktivitets- og konkurransetilbud til målgruppen. Dette er en felles ambisjon for hele norsk idrett og i tråd med målsettingene gjengitt i "En idrett - like muligheter. Parastrategi for norsk idrett 2022-2027", som ble vedtatt i fjor.
Formålet med avtalen er å fremme like muligheter innen idretten. Gjennom avtalen er Telenor med på å bidra til at flere får mulighet til å drive med idrett ut ifra egne ønsker og behov. Telenor blir som partner en sterk bidragsyter til å skape idrettsglede for alle.
Skal være plass til alle
– En sentral del av Telenors sponsorstrategi er at idretten skal ha plass til alle. Derfor er det både gledelig og naturlig at samarbeidsavtalen med Idrettsforbundet også omfatter idrett for mennesker som har en utviklingshemming, sier Birgitte Engebretsen, administrerende direktør i Telenor Norge.
Telenor blir også offisiell samarbeidspartner til Special Olympics Norge, og vil i tillegg promoteres under Norgeslekene, som for første gang skal gjennomføres på Lillehammer i mars 2024 under NM-veka.
– «Fra bredde til topp» er også en del av vår sponsorstrategi. I dette ligger det at idretten skal ha plass til alle. Derfor bruker vi store ressurser på barn og unge i samarbeidsavtalene med idretten. En naturlig videreføring av samarbeidet er idrett for mennesker som har en utviklingshemming, sier Engebretsen.
Ble veldig glad
Mathias Larsen Lussand (24), som tok gull i Special Olympics i Berlin i sommer, sier han er veldig glad for at det satses på idrett for utviklingshemmede.
- Jeg ble veldig glad da jeg hørte at Telenor hadde lyst til å satse på idrettsutøvere som meg. Det betyr mye for meg at jeg kan ha muligheten til å spille golf, og jeg håper at jeg får enda flere gode idrettsvenner som kan spille sammen med meg. Tusen takk Telenor, sier Mathias Larsen Lussand.
Følg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Magnus Nedregotten er kandidat til IOCs utøverkomité26.6.2025 15:28:51 CEST | Pressemelding
IOC bekreftet i dag at lederen av NIFs utøverkomité, Magnus Nedregotten, er en av 11 kandidater til valg på nye medlemmer til IOCs utøverkomité.
Pressemelding fra NIFs påtalenemnd vedrørende Gjert Ingebrigtsen25.6.2025 16:20:41 CEST | Pressemelding
NIFs påtalenemnd behandler anmodninger om påtale for idrettens domsorganer. Den 28. februar 2025 mottok nemnda anmodning fra Norges Friidrettsforbund om påtale og begrenset suspensjon for Gjert Ingebrigtsen.
Åpen time for pressen 19. juni17.6.2025 06:37:10 CEST | Presseinvitasjon
Norges idrettsforbund inviterer til åpen time for pressen torsdag 19. juni kl. 09.30-10.00 etter idrettsstyremøte nr. 1.
Store økninger i tilskuddssatsene til idretts- og nærmiljøanlegg16.6.2025 20:27:05 CEST | Pressemelding
Kultur- og likestillingsdepartementet har i dag lagt fram regelverket for kommende søknadsrunde for spillemidler til anlegg for idrett og fysisk aktivitet.
Antall medlemmer i norsk idrett fortsetter å øke13.6.2025 10:16:38 CEST | Pressemelding
Foreløpige tall fra samordnet rapportering viser at både antall medlemskap og aktive medlemmer fortsetter å øke. – Dette er tall vi kan være imponert over, og viser nok en gang at vår stolte idrettsorganisasjon er et sted å høre til, sier idrettspresident Zaineb Al-Samarai.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom