Unormal og Baksnakk på NRK med nye programledere i høst
Milie Birkelund (20) og Pernille Hunnes (24) blir nye profiler i NRKs populære ungdomssatsing denne høsten.

Sammen med nåværende programleder Zara Cecilie Leite (22) skal de to jentene lede «Unormal» allerede fra 7. september. Prosjektleder Mari Langva er trygg på at de nye tilskuddene blir en berikelse for det populære programmet som tar for seg tematikk rundt kropp og identitet.
– Dette blir en spennende trio. De er tre veldig ulike talenter som alle har mye viktig å formidle, sier Langva.
«Er du gutt eller jente?»
Milie Birkelund fra Oslo er en kjent TikTok-personlighet for mange ungdommer. Hun lager både humoristiske videoer fra hverdagen sin og mer alvorlige videoer om selvbilde, kjønn og legning. En av de mest sette videoene hennes handler om at hun ofte får spørsmål om hun er gutt eller jente. Milie sier om sin nye jobb at det er utrolig motiverende å tenke på at arbeidet hun gjør kan utgjøre en forskjell.
– Milie er en uredd og ærlig person med interessante perspektiver på livet og samfunnet. Hun passer veldig godt inn i «Unormal»-universet, fortsetter prosjektleder Langva.
Melder overgang fra 4ETG
Pernille Hunnes er kjent fra nå nedlagte 4ETG. Om overgangen sier Pernille at hun skal ta med seg sin vågale og frittalende side i ny jobb.
– Jeg har gledet meg til dette lenge. «Unormal» har jeg fulgt med på siden start, og jeg tror at mye av grunnen til at jeg elsker dette programmet er at det vekker mye av det jeg selv søkte som ungdom: Girls1st, Mona og Mikkel, Juntafil, you name it. Det å begynne i «Unormal» blir litt som å komme hjem, på en måte. Jeg satser på å bringe inn det frittalende og kanskje litt vågale jeg har erfaring med fra 4ETG: Litt sprell og faenskap har vi alltid godt av, sier totningen Hunnes.

Lydia slutter
Lydia Gieselmann (30), som har vært med i prosjektet siden oppstarten i 2020, går videre til andre prosjekter i NRK.
– Lydia var med på å starte «Unormal», og det blir rart å fortsette uten henne. Hun vil bli savnet, avslutter prosjektleder Mari Langva.
Nøkkelord
Kontakter
Heidi G. FroggKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 906 06 483heidi@nrk.noBilder


Som allmennekringkaster skal NRK fylle viktige sosiale, kulturelle og demokratiske behov i det norske samfunnet. NRK tilbyr et bredt og variert medietilbud for det norske publikum gjennom NRK.NO - https://www.nrk.no/, NRK TV - https://tv.nrk.no/, NRK Radio - https://radio.nrk.no/, fem TV-kanaler og 14 radiokanaler. Nær ni av ti nordmenn tar daglig del i innhold fra NRK på en eller flere plattformer.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Her er årets masker i Maskorama17.10.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Lørdag 8. november er Maskorama tilbake med ny sesong. Nå kan NRK presentere årets masker.
Ny sesong av «Humoretaten» i januar15.10.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
To sesonger med ukentlig sketsjehumor har truffet blink hos publikum. På nyåret vender «Humoretaten» tilbake på NRK med en ny sesong.
Metteson skal spille Henki Hauge Karlsen i ny NRK-serie14.10.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Skuespiller Sverre Breivik, også kjent som artisten Metteson, skal spille hovedrollen i dramaserien «Henki», om den første som stod frem som hivsmittet i Norge.
Påmeldingen til Sámi Grand Prix 2026 er åpen2.10.2025 10:00:58 CEST | Pressemelding
Har du joiken eller låten som vinner Sápmi – og kanskje hele Norden?
«Staysman» og Ole Rune med ny sesong av «Forbannelsen»1.10.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
Ondskap, gjenferd og de store mysteriene. Stian «Staysman» Thorbjørnsen og Ole Rune Hætta er klare med en ny sesong av «Forbannelsen»/«Uhkádus» - jakten på det jævligste stedet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom