LO legger ned folkehøyskole
28.8.2023 13:20:08 CEST | LO | Pressemelding
Arbeiderbevegelsens folkehøyskole på Ringsaker er vedtatt nedlagt ned etter for dårlige søkertall.
- Først og fremst er dette en trist dag, for både elever og ansatte, men med for få elever var det dessverre ikke grunnlag for videre drift av folkehøyskolen, sier LO-sekretær Kristin Sæther, som er styreleder på skolen.
Hun viser til at det kun var 15 elever som hadde søkt seg til skolen i år. Det var nødvendig med minst 35 elever for å ha grunnlag for videre drift.
- Folkehøyskolene opplever en markant nedgang i antall søkere og Arbeiderbevegelsens folkehøyskole er ikke noe unntak. Det har blitt gjort en del grep, men det har dessverre ikke vært nok, sier Sæther.
Arbeiderbevegelsens folkehøgskole er en frilynt folkehøyskole, som eies av LO. Skolen ble startet i 1939 og ligger på Ringsaker.
Kontakter
Ragnhild Aasen Jacobsen
Tel:93029650ragnhild.jacobsen@lo.noFølg pressemeldinger fra LO
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra LO på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra LO
LO-lederen om Fensfeltet: – Noe stort er på gang23.9.2026 12:08:23 CEST | Pressemelding
Staten tar nå kontroll for å sikre tilgang til kritiske mineraler. Dagens beslutning fra regjeringen skal sørge for at vi nå kan igangsette utvinning av sjeldne jordarter på Fensfeltet i Nome i Telemark langt raskere enn mange hadde sett for seg.
LO ber arbeidsgiverne bli med på å finne løsninger for deltidsansatte15.9.2026 12:56:14 CEST | Pressemelding
LO-nestleder Henriette Jevnaker håper arbeidsgiverne nå er ferdig med å diskutere om vi må endre praksis i Norge, og heller blir med på å diskutere løsninger for merarbeid for deltidsansatte.
Ny kommunikasjonssjef i LO7.9.2026 12:52:51 CEST | Pressemelding
LO styrker laget, og ansetter Tor A. Godal som ny kommunikasjonssjef
Konduktørene i Vy enige – lokførerne setter mekling på pause2.9.2026 05:58:01 CEST | Pressemelding
Norsk Jernbaneforbund er enige med Vy i årets lønnsoppgjør. Norsk Lokomotivførerforbund setter meklinga på pause. Det blir ingen streik nå.
Landsorganisasjonen i Norge uttrykker dyp sorg over tapet av vår folkekjære kong Harald. En lang arbeidsdag i folkets tjeneste er over28.8.2026 09:14:23 CEST | Pressemelding
Mottoet «Alt for Norge», som kong Harald videreførte fra sin far og bestefar, preget hans gjerning på alle områder og til alle tider. Gjennom dette ble han alle nordmenns konge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom