HydrogenPro-partner med stor kontrakt i Finland
26.7.2023 18:55:28 CEST | HydrogenPro | Pressemelding

Kunden er Koppö Energia, et joint venture mellom det tyske Asset Management-selskapet Prime Capital og CPC Finland, et datterselskap av CPC Tyskland, som utvikler og produserer grønn energi. FEED studien vil inkludere en komplett hydrogenfabrikk, inkludert den høytrykksalkaliske elektrolysørteknologien til HydrogenPro, og dette er den første avtalen i det strategiske samarbeidet mellom HydrogenPro og Andritz.
– Vi er svært fornøyde med å være en del av denne historiske avtalen sammen med ANDRITZ. Denne ordren er et tydelig tegn på at industrien beveger seg i riktig retning, også i Norden. Vi er stolte over å kunne bidra med vår kompetanse og teknologi for å gjøre dette prosjektet til en suksess, sier administrerende direktør i HydrogenPro, Tarjei Johansen.
HydrogenPro og den østeriske giganten Andritz annonserte sitt strategiske partnerskap i april i år. Det innebærer blant annet et samarbeid for sammenstilling av elektrolysører for det europeiske markedet, samt en mulig oppskalering av produksjon. Denne FEED-studien, som ventes å gi en endelig investeringsbeslutning tidlig i 2024, er første del av dette samarbeidet, og første ledd i å gjøre selskapene ledende på det europeiske markedet.
– Vi er glade for at vårt samarbeid bærer frukter så raskt, og det viser at vår teknologi er meget konkurransedyktig. Vi har allerede økt produksjonskapasiteten med 66 prosent i år, og har forventninger til flere europeiske kontrakter, sier Johansen.
Kontakter
Olaf ThommessenHead of Corporate AffairsHydrogenPro
Tel:97 54 85 85olaf@hydrogen-pro.comBilder

Om HydrogenPro
Følg pressemeldinger fra HydrogenPro
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra HydrogenPro på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra HydrogenPro
220 MW prosjekt nærmer seg ferdigstillelse– vil sikre fornybar energi til California27.2.2026 07:01:03 CET | Pressemelding
Porsgrunn/Lysaker 27. februar 2026: 220 MW ACES prosjektet i Utah, USA, hvor HydrogenPro er eksklusiv leverandør av elektrolysører, er nå i oppstartsfasen. Dette prosjektet er ventet å ha en markant betydning for kraftforsyningen til California, og er et av verdens største fornybare hydrogenprosjekter.
Ny Chief Commercial Officer i HydrogenPro14.11.2025 07:53:08 CET | Pressemelding
Michael Caspersen tiltrer stillingen som ny Chief Commercial Officer i HydrogenPro, med virkning fra 1. desember. Caspersen kommer fra stillingen som Associated Director i Boston Consulting Group og har 14 års erfaring fra hydrogen- og energisektoren.
HydrogenPro leverer resultater for tredje kvartal 202514.11.2025 07:39:18 CET | Pressemelding
14. november 2025 - HydrogenPro ASA (OSE: HYPRO): HydrogenPro har i dag lagt frem resultatene for tredje kvartal.
HydrogenPro leverer resultater for tredje kvartal 202514.11.2025 07:01:30 CET | Pressemelding
14. november 2025 - HydrogenPro ASA (OSE: HYPRO): HydrogenPro har i dag lagt frem resultatene for tredje kvartal.
HydrogenPro: Full produksjon i Danmark, positive markedssignaler og nytt strategisk partnerskap15.8.2025 07:00:45 CEST | Pressemelding
15. august 2025. HydrogenPro har full produksjon av elektroder i Danmark. I tillegg opplever selskapet økning i tilbudsforespørsler og politisk drahjelp i Europa. Dette er noen av høydepunktene fra dagens rapportering for 2. kvartal 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom