Øker produksjonskapasiteten med 66 prosent

– Utvidelsen av produksjonskapasiteten i Kina viser at vi evner å levere kvalitetsprodukter globalt. Dette blir vår andre produksjonsenhet på anlegget i Tianjin. Kapasiteten økes betraktelig, og sammen med vår planlagte produksjon i både USA og Europa understøttet av ANDRITZ-partnerskapet, vil dette være et viktig ledd i å møte den økende etterspørselen etter elektrolysører og grønt hydrogen internasjonalt, sier administrerende direktør i HydrogenPro, Tarjei Johansen.
HydrogenPro har allerede sikret en vesentlig kontrakt for levering av 40 elektrolysører til verdens største grønne hydrogenhub i USA. Det er disse elektrolysørene som nå produseres i Tianjin. Denne avtalen spiller en viktig rolle i utviklingen av hydrogeninfrastruktur, og bidrar til å akselerere produksjon og benyttelse av grønt hydrogen i USA.
– Vi er stolte over å kunne bidra til en mer bærekraftig og grønnere fremtid. Vi har som mål å være en nøkkelspiller globalt, og det er vi på god vei mot med vårt globale avtrykk, verdens største høytrykks-alkaliske elektrolysør, kontrakt med verdens største anlegg for grønt hydrogen og utvikling av tredje generasjons elektrolyseteknologi, sier Johansen.
Den utvidede produksjonskapasiteten vil gjøre det mulig å imøtekomme økende behov i ulike markeder, og skalere globalt.
– Nå retter vi fokus mot å fortsette den sterke veksten og utviklingen – og å levere på ting i tide. Neste milepæl nå er en test av en effektivitetsforbedring av elektrolysørene våre, noe som kan gi en bedring på 14 prosent. Dette vil være en gamechanger og et gigantisk steg for grønt hydrogen. Med vår globale tilstedeværelse, fabrikker i Kina og USA, partnerskap med Andritz, og stadig flere kontorer og kontrakter, skal vi være en av nøkkelspillerne i fremtiden til grønt hydrogen, sier Johansen.
Kontakter
Olaf ThommessenHead of Corporate AffairsHydrogenPro
Tel:97 54 85 85olaf@hydrogen-pro.comBilder
Om HydrogenPro
Følg pressemeldinger fra HydrogenPro
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra HydrogenPro på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra HydrogenPro
HydrogenPro: Full produksjon i Danmark, positive markedssignaler og nytt strategisk partnerskap15.8.2025 07:00:45 CEST | Pressemelding
15. august 2025. HydrogenPro har full produksjon av elektroder i Danmark. I tillegg opplever selskapet økning i tilbudsforespørsler og politisk drahjelp i Europa. Dette er noen av høydepunktene fra dagens rapportering for 2. kvartal 2025.
HydrogenPro ASA og Thermax inngår partnerskap for salg av hydrogensystemer og teknologiutvikling i India12.8.2025 14:22:00 CEST | Pressemelding
Pune, India og Porsgrunn, Norge, 12. august 2025 – HydrogenPro (OSE: HYPRO), som en ledende leverandør av grønn hydrogenteknologi, inngår strategisk partnerskap og lisensavtale med Thermax, som en ledende leverandør av energi- og miljøløsninger og en sentral aktør i energiomstillingen i India. Lisensavtalen omhandler teknologi og levering av elektrolysører, samt teknisk støtte og fremtidige systemoppgraderinger. Avtalen gir Thermax eksklusiv rettighet for levering, installasjon, igangkjøring, ettersalg og service av HydrogenPros produkter og teknologi i det indiske markedet.
Vellykket fullskala validering av neste generasjons elektroder15.5.2025 07:06:16 CEST | Pressemelding
15. mai 2025. HydrogenPros inntekter i første kvartal var på NOK 22 millioner. Blant kvartalets høydepunkter er en ordre på USDM 2.5, oppstart av en ny produksjonslinje i Århus, Danmark og suksessfull validering av neste generasjon elektroder.
Asta E. Stenhagen ny styreleder i HydrogenPro30.4.2025 16:00:02 CEST | Pressemelding
Valgkomiteens innstilling til nytt styre i HydrogenPro ASA ble vedtatt på selskapets ordinære generalforsamling hvor Asta Ellingsen Stenhagen ble valgt som styrets leder. Flertallet i det nye styret består av uavhengige kandidater uten bindinger til selskapet.
ANDRITZ vil bestille 100MW elektrolysører fra HydrogenPro til tysk prosjekt3.3.2025 08:54:24 CET | Pressemelding
Porsgrunn, 3. mars 2025. ANDRITZ annonserer i dag at de har mottatt ordre for ferdigstillelse av detaljprosjekteringen av en 100 MW fabrikk for grønt hydrogen i Rostock, Tyskland. Ved mottak av endelig ordrebekreftelse vil ANDRITZ levere komplett EPC (Engineering, Procurement, Construction) for fabrikken basert på HydrogenPros høytrykks alkaliske elektrolysører for grønt hydrogen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom