Riddu Riđđu har ansatt ny produsent
11.7.2023 07:00:00 CEST | Riddu Riđđu Festivála | Pressemelding
Erle Bårdsdatter Sæther er ansatt som ny produsent i Riddu Riđđu!
- Som å komme hjem, sier 28-åringen.

Erle Bårdsdatter Sæther er ansatt som ny produsent i urfolksfestivalen Riddu Riđđu i Manndalen i Kåfjord. 28-åringen fra Harstad/Andøya kommer fra en stilling ved UiT, og begynner i festivalen til høsten.
Riddu Riđđu har vært viktig for meg i flere år. Det er der jeg har hatt noen av mine beste kulturelle opplevelser, jeg har møtt noen av mine beste venner der og jeg har lært mye om samisk, og særlig sjøsamisk kultur. Jeg har selv samisk slekt fra Nord-Troms, så det å flytte til Manndalen og å skulle jobbe for Riddu Riđđu føles litt som å komme hjem, sier Sæther.
Sæther har lenge vært del av Riddu-familien og har blant annet vært ansvarlig for klubbkonseptet IDJA - Sámi Club Night. Hun har i tillegg vært produksjonsassistent i Riddu Riđđu i flere år.
Jeg håper jeg kan videreføre den gode jobben produsentene før meg har gjort, hvor vi skaper en festival som er inkluderende og løfter frem urfolk fra hele verden, som tør å være en viktig stemme i samfunnsdebatten i Sápmi og som er en trygg møteplass for alle. Jeg håper samtidig jeg har nyttige erfaringer å bidra med, som kan utvikle festivalen til å bli enda bedre.
Sajje Solbakk, festivalsjef i Riddu Riđđu, gleder seg over ansettelsen:
Vi hadde mange kvalifiserte søkere, og vi er storfornøyde med at Erle blir vår nye produsent! Hun har et bredt nettverk i og utenfor Sápmi som blir en god ressurs for oss. Erle har solid arrangørkompetanse og kjenner festivalen godt fra før. Som en bonus er hun også en glede å jobbe med; Et faglig dyktig og utrolig trivelig arbeidsjern!
Kontakter
Erle Bårdsdatter SætherStyrelederIDJA - Sámi night club
Tel:97184637erlesaether@hotmail.comSajje SolbakkFestivalsjefRiddu Riđđu festivála
Tel:46950573Om oss
Riddu Riđđu Festivàla er en internasjonal urfolksfestival, som årlig finner sted i Kåfjord kommune i Nord-Troms. Festivalen er utendørs, og har programtilbud for hele familien. Programmet inneholder verdensomspennende urfolksmusikk, kunst, teater og dans, ungdomsleirer med kunstneriske og politiske workshops, barnefestival, dagsaktuelle seminarer, omfattende kursprogram, film og litteratur.
Følg pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Riddu Riđđu Festivála på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Riddu Riđđu kickstarter sommeren i Tromsø5.5.2026 12:14:29 CEST | Pressemelding
Riddu Riđđu tjuvstarter festivalsommeren med kick off i Tromsø og avslører store deler av årets festivalprogram.
Dette er Årets unge kunstner på Riddu Riđđu22.4.2026 12:23:02 CEST | Pressemelding
Aarni Pieski (23) fra Ohcejohka og Helsinki er utnevnt som “Årets unge kunstner” av Riddu Riđđu.
Dá lea Riddu Riđu ođđa festiválajođiheaddji18.3.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Erle Bårdsdatter Sæther lávke festiválajođiheaddjevirgái gaskariikkalaš eamiálbmotfestiválas Riddu Riđđu Festiválas ja álgá de virgái mas Sajje Solbakk lea leamašan 4 jagi.
Dette er Riddu Riđđus nye festivalsjef18.3.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Erle Bårdsdatter Sæther går over i stillingen som festivalsjef for den internasjonale urfolksfestivalen Riddu Riđđu Festivála, og tar over etter Sajje Solbakk som har hatt stillingen i 4 år.
Ođđa gulahallanovddasvástideaddji Riddu Riđđu Festiválas11.2.2026 11:14:28 CET | Pressemelding
Signe Bertine Birkeland Johnsen máhccá ruovttugillásis Olmmáivággái ja álgá gulahallanovddasvástideaddjin riikkaidgaskasaš eamiálbmotfestiválii Riddu Riđđu Festiválii cuoŋománu 1. beaivvi.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom