Ladeselskapet Mer blir hovedsponsor av NM i friidrett
Norsk friidrett er for alvor inne i en ny gullalder. Nå kobler nok en sterk næringslivsaktør seg på suksessen: Ladeselskapet Mer går inn som hovedsponsor av NM i friidrett.

- Spons er en unik markedsføringskanal i et vinn-vinn-format - hvor partene spiller hverandre gode. For Mer betyr det at vi som ladeselskap, med tydelige bærekraftige ambisjoner, får ta del i friidrettens kraftfulle og naturlige energi, sier Tone Tversland, markeds- og kommunikasjonssjef i Mer.
- Det er veldig hyggelig å registrere at for norsk friidrett blir en stadig mer attraktiv samarbeidspartner. Det kommer jo som en følge av gode resultater over tid og flotte profiler som står frem. Vi er etter mitt skjønn inne i vår beste epoke noensinne, og ekstra artig er at vi også har mange talenter på vei opp, sier Kjetil Hildeskor, generalsekretær i Norges Friidrettsforbund (NFIF).
Mesterskapstitler og verdensrekorder fra folk som Karsten Warholm og Jakob Ingebrigtsen har skapt friidrettsfeber i Norge. Parallelt med gullrushet har også en mengde andre utøvere tatt nye steg mot verdenstoppen.
6.-8. juli gå NM i friidrett av stabelen på Jessheim, og sjelden eller aldri har nivået, prestisjen og interessen vært høyere i forbindelse med et nasjonalt mesterskap. Det gjør også arrangementet attraktivt for næringslivsaktører som Mer
Selskapet, som nå blir hovedsponsor av de tekniske øvelsene i NM, er et av Norges ledende ladeselskaper, med i overkant av 800 offentlig tilgjengelige lyn- og hurtigladere i Norge – fra Lindesnes i sør til Tromsø i nord. Mer garanterer 100 prosent fornybar og norsk energi inn på batteriet gjennom opprinnelsesgarantier fra sin eier, Statkraft.
- De utrolige prestasjonene imponerer og inspirerer oss, og minner oss på at å gå foran, over tid, krever innsats og utholdenhet. Vi er rett og slett stolt sponsor av NM i friidrett! sier Tone Tversland i Mer.
Generalsekretær Kjetil Hildeskor i NFIF synes det er ekstra gøy at en «grønn» aktør som Mer ser verdien av et samarbeid med norsk friidrett.
- På friidrettsbanen handler jo egentlig alt om å skape naturlig energi, så NM-partnerskapet med Mer er jo en åpenbar match. Vi er jo også det eneste særforbundet som er Miljøfyrtårn-sertifisert, så aktører med en så tydelig bærekraftsprofil er alltid attraktive partnere for oss.
Kontakter
Tone TverslandMer Norway as
Tel:97795230tone.tversland@mer.ecoBilder



Følg pressemeldinger fra Mer Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Mer Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Mer Norge
Mer inngår avtaler med Elbilforeningen og Elton18.2.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Ladeoperatøren Mer har i løpet av den siste uken inngått samarbeidsavtaler med de norske ladetjenestene Elton og Ladeklubben fra Norsk Elbilforening. Fra nå kan Eltons app og Ladeklubbens brikke brukes på alle Mers ladestasjoner. Dette viktige skrittet er en del av Mers kontinuerlige innsats for å forbedre ladeopplevelsen og tilpasse seg et endret lademønster blant elbilister.
Mer og Coop Norge lanserer medlemsfordel for elbilister30.1.2025 14:48:40 CET | Pressemelding
Coop Norge SA og ladeselskapet Mer AS lanserer ny medlemsfordel for elbilister som lader utenfor butikker.
Mer sikrer rekordvekst i antall nye ladepunkter i 2025 gjennom strategiske partnerskap18.12.2024 16:10:50 CET | Pressemelding
Mer har gjennom 2024 inngått flere større partnerskapsavtaler med fremtredende butikk-kjeder, hvor Coop Norge SA er siste signering. Avtalene bidrar til at 2025 blir et rekordår for selskapet med antall planlagte utbygginger av ladestasjoner.
Milliardavtalen mellom Avinor og Mer - Klart for første hurtiglading på Kristiansand lufthavn11.9.2024 13:00:00 CEST | Pressemelding
Mer og Avinor samarbeider om å tilby en omfattende elbilinfrastruktur på 42 flyplasser. Kontrakten, som strekker seg over 12 år, er verdt nærmere 1,3 milliarder kroner. Det første hurtigladeanlegget står klart på Kristiansand lufthavn i september.
Innovativ ladesatsing – Mer åpner den første ladestasjonen for taxier1.7.2024 08:00:00 CEST | Pressemelding
En elektrifisering av taxi-næringen i Oslo er på trappene. For å gjøre overgangen smidigere, har Mer åpnet en moderne ladestasjon på Skøyen skreddersydd for taxier.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom