JR Anlegg AS skal i gang med prosjektet E6 Gardermoen næringspark – østre ramper
JR Anlegg AS har signert kontrakt med Statens vegvesen på prosjektet E6 Gardermoen næringspark – østre ramper. Dette er første del av et større prosjekt for å sikre gjennomføring av et robust vegsystem til og fra Gardermoen Næringspark. Prosjektet har en kontraktsverdi på MNOK 66, eks mva.

Prosjektet gjennomføres som følge av rekkefølgekrav knyttet til utviklingen av det overordnede vegnettet. Forenklet V23 med tilkoblinger til lokalveg-nettet er første prosjekt ut. Onsdag 14. juni gjennomførte JR oppstartsmøte sammen med prosjektorganisasjonen til Statens vegvesen.
I oppstartsmøtet gikk man blant annet igjennom HMS og ytre miljø, rigging, prosjektets fremdrift og kommunikasjon- og samhandling. Sistnevnte punkt anses som svært viktig for å sikre gode prosesser mellom entreprenør og byggherre, og vektlegges høyt i prosjektet.
Prosjektet vil starte opp umiddelbart, med noe redusert drift i sommer før det starter for fullt i slutten av august. Prosjektet skal overleveres Statens vegvesen høsten 2024.
- Vi ser frem til et godt samarbeid og gleder oss til å ta fatt på oppgaven sammen med Statens vegvesen. Dette er både et område og oppdrag som vi kjenner veldig godt, og vi har et veldig motivert og kompetent prosjektteam, uttaler Jon Arve Rognerud, prosjektleder for JR Anlegg.
-Vi i Statens vegvesen ser fram til å komme i gang med anleggsgjennomføringen etter en ganske lang plan- og prosjekteringsfase. Vi er godt fornøyde med at en lokal entreprenør vant anbudskonkurransen og ser fram til et godt samarbeid, sier byggeleder Alf Gotuholt.
(Bildetekst fra venstre: Freddy Ilbråten (ass byggeleder Statens vegvesen) Jon Arve Rognerud (Prosjektleder JR Anlegg AS) Alf Gotuholt (byggeleder Statens vegvesen) Henrik Brimi (Anleggsleder JR Anlegg AS))
Nøkkelord
Om AF Gruppen
AF Gruppen er et prosjektbasert entreprenør- og industrikonsern, formet av entreprenørånd og gjennomføringskraft. Konsernet omsatte for 31 mrd kroner i 2022 og har i dag ca. 6000 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
Vår virksomhet er inndelt i følgende områder: Anlegg, Bygg, Betonmast, Eiendom, Energi og Miljø, Sverige og Offshore.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Bygger leiligheter i Sør-Sverige25.4.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
AF Gruppen er innstilt som entreprenør av LKF, Lunds Kommun Fastighets AB, for å bygge 117 nye leiligheter i kvartalet Råbykungen i Lund. Kontraktsverdien vil være MSEK 189 ekskl. mva.
BetongHub mottar innovasjonsmidler fra Forskningsrådet24.4.2025 11:33:24 CEST | Pressemelding
BetongHUB mottar 16 millioner kroner fra Forskningsrådet til innovasjonsprosjekt for mer bærekraftig betong
Rehabiliterer studentboliger i Bergen14.4.2025 09:05:12 CEST | Pressemelding
LAB Entreprenør, et selskap i AF Gruppen, har inngått avtale med Sammen, Studentsamskipnaden på Vestlandet, om å rehabilitere en boligblokk på Hatleberg i Bergen. Avtalen er en totalentreprise med en verdi på MNOK 146 ekskl. mva.
Bygger flere boliger for OBOS på Fornebu10.4.2025 13:57:32 CEST | Pressemelding
AF Gruppen har inngått avtale med Storøykilen Utvikling AS, et heleid datterselskap av OBOS Fornebu AS, om å bygge kvartal 5 og 6 i boligprosjektet Storøykilen på Fornebu i Bærum. Prosjektet vil gjennomføres som totalentreprise, og kontrakten har en verdi på MNOK 412 ekskl. mva.
Inngår kontrakt på Aker sykehus varmesentral31.3.2025 13:04:15 CEST | Pressemelding
AF Gruppen er av Hafslund Celsio AS tildelt kontrakt for elektromekaniske arbeider til Aker sykehus varmesentral. Avtalen har en verdi på om lag MNOK 100 ekskl. mva.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom