NRK

Kringkastingsrådet til Karasjok

Del
Kringkastingsrådet tar turen til Karasjok og NRK Sápmi på sitt siste møte før sommeren. 247 henvendelser har kommet til råden siden siste møte.
Karasjok og NRK Sápmi har besøk av Kringkastingsrådet denne uka. FOTO: EWA-MARI HEDMAN/NRK SÁPMI
Karasjok og NRK Sápmi har besøk av Kringkastingsrådet denne uka. FOTO: EWA-MARI HEDMAN/NRK SÁPMI

Rådet har tradisjon med å legge sitt junimøtet ut av Oslo, gjerne til et av NRKs kontorer.

Ved å besøke Karasjok kommer de til hovedkontoret for NRKs samiske divisjon. En divisjon med rundt 80 medarbeidere som leverer et bredt innhold med samiske ståsted både på nett, radio og TV.

247 henvendelser

Siden siste rådsmøte er det kommet inn 247 henvendelser til rådet. I plenum skal rådet se på innslag i Debatten med Berit Kjøll og Jan Petter Saltvedt, innslag med Stig Millehaugen om hans bok, og cum i fjeset /Norske beefer.

Rådet skal også ta for seg henvendelser om juryordning i Melodi Grand Prix, Alle tiders sanger, for liten rulletekst og spørsmål om hvorfor NRK går ut av TikTok.

Valg og NRK Sápmi

I Karasjok skal rådet også få innbikk i NRKs dekning av det kommende kommune- og fylkesvalget, en orientering om Sannhets- og forsoningskommisjonen og naturlig nok få vite mer om NRK Sápmi.

Også et besøk og omvisning i Sametinget står på programmet når Kringkastingsrådet besøker Karasjok.

---

Dagsorden


Møte i Kringkastingsrådet 13. juni 2023, Karasjok.

Kl 0900 Åpning og gjennomgang av dagsorden v/rådsleder Snorre Valen.

Kl 0915 Gjennomgang av henvendelser til rådet.

Kl 1100 Pause

Kl 1115 Dette er NRK Sápmi.

Innledning v/ NRK Sápmi-direktør Johan Ailo Kalstad.

Kl 1200 Lunsj

Kl 1300 Slik blir NRKs valgdekning

Innledning v/ distriktsdirektør Marius Lillelien i NRK og prosjektleder Laurie McGregor.

Kl 1415 Orientering om Sannhets- og forsoningskommisjonen

Innledning v/kommisjonsmedlem Liv Inger Somby. Lenke gjerne mer på kommisjonens nettside.

Neste møte i Kringkastingsrådet er 21. september.

For å se denne videoen, må du gi ditt samtykke øverst på denne siden.Embed-kode for strømming av møtet.Videokanal

Kontakter

Erik Skarrud, rådssekretær
Tlf: 950 77 414
E-post:erik.skarrud@nrk.no

Bilder

Karasjok og NRK Sápmi har besøk av Kringkastingsrådet denne uka. FOTO: EWA-MARI HEDMAN/NRK SÁPMI
Karasjok og NRK Sápmi har besøk av Kringkastingsrådet denne uka. FOTO: EWA-MARI HEDMAN/NRK SÁPMI
Last ned bilde

Lenker

Om NRK

NRK
NRK
Bjørnstjerne Bjørnsons plass 1
0340 Oslo

23 04 70 00http://www.nrk.no

Som allmennekringkaster skal NRK fylle viktige sosiale, kulturelle og demokratiske behov i det norske samfunnet. NRK tilbyr et bredt og variert medietilbud for det norske publikum gjennom NRK.NONRK TVNRK Radio, fem TV-kanaler og 14 radiokanaler. Nær ni av ti nordmenn tar daglig del i innhold fra NRK på en eller flere plattformer.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye