Ellevill jakt på kjendiser i ny realitykonkurranse

«Dusørjegerne – jakten på gullkofferten» er en realitykonkurranse hvor trioen Victor Sotberg (31), Christopher Robin Omdahl (31) og Robin Hofset (31) blir utfordret av en ny kjendisduo i hver episode.
– Dette er en serie som vil gi seerne en god dose spenning, overraskelser og en underholdende opplevelse for hele familien, sier Victor Sotberg.
– Drømmejobben
– Det å få lage og skape en ellevill serie som Dusørjegerne gjør jo at jeg føler meg veldig heldig. Dette er drømmejobben, fortsetter Sotberg.
Utfordringen går ut på at kjendisduoene i hver episode reiser til en europeisk storby. Der får de utdelt en gullkoffert som inneholder 10.000 kroner, før de sendes ut på flukt fra dusørjeger-trioen. Kjendisparene får 15 minutters forsprang, og oppdraget er å ikke bli fanget av dusørjegerne de neste tre timene. Klarer kjendisduoen å holde seg skjult, vinner de gullkofferten. Blir de derimot funnet før tiden er ute, lykkes de tre dusørjegerne og pengepremien er tapt.
Med en kombinasjon av spennende utfordringer, strategisk tenkning og teamarbeid, vil denne realitykonkurransen ta seerne med på en reise, bokstavelig talt.
– Vi tre har en unik kombinasjon av egenskaper som gjør oss til perfekte dusørjegere, sier Christopher Robin Omdahl.
– Nervepirrende kjendisjakt
Serien gir et innblikk i parenes evne til å unngå å bli oppdaget og deres ferdigheter i å skjule seg for dusørjegere.
– Kjendisduoene vi jaktet på følte nok at det være nervepirrende å løpe rundt, med noen som jakter på dem. De aner jo ikke hvor vi er, så de må se seg rundt hvert hjørne. I tillegg er dette helt nye land for dem – og annerledes enn Norge – så de er jo ikke på hjemmebane heller, sier Robin Hofset.
Parene er: Tarjei Svalastog (24) og Jennie Sofie Lie Pickl (22) i Roma, Abubakar Hussain (36) og Mayoo Indiran (32) i Athen, og Jonas Lihaug (34) og Sander «Randulle» Dale (25) i Lisboa.
«Dusørjegerne – jakten på gullkofferten» består av seks episoder. De tre første episodene blir sluppet torsdag 8. juni på TV 2 Play, og de tre siste kommer til høsten.
Nøkkelord
Kontakter
Bahar Schie DarabiKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 418 48 456bahar.darabi@tv2.noBilder





Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Våren på TV 2: Gjensyn med millionsuksesser, mer aktualitet og fotball-VM i sikte9.12.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
Etter et 2025 med flere millionsuksesser, deriblant «Nepobaby» som satte nye dramarekorder, lover TV 2-sjefredaktør og administrerende direktør Olav T. Sandnes en vår fylt med variert underholdning, store sportsøyeblikk og nyheter døgnet rundt. Ett av høydepunktene i vår er realitysuksessen «Spillet», som er tilbake med ny kjendissesong – der Birgit Skarstein, Stian Blipp og Aylar Lie er blant spillerne.
PRIV. TIL RED.: Digital visning av TV 2s vårslipp 9. desember9.12.2025 08:00:00 CET | Presseinvitasjon
I dag arrangerer TV 2 sitt vårslipp for våren 2026. Media gis også muligheten til å følge presentasjonen digitalt.
«Boksen» er tilbake i helt ny utgave8.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
– Sesong 2 er noe av det beste jeg har vært med på å lage, sier programleder Mads Hansen om den nye sesongen av «Boksen», som kommer på TV 2 Play og TV 2 Direkte i februar. Her er de nye deltakerne.
Jon Martin Henriksen leder TV 2s nye humorkonkurranse «Ligaen»7.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Morten Ramm, Jenny Skavlan, Truls Svendsen, Tete Lidbom og Helene Olafsen er plukket ut til å kjempe om tittelen som den mest minneverdige atleten i et format som kombinerer knallhard konkurranse med humoristiske tvister. Det splitter nye humorkonseptet ledes av Jon Martin Henriksen og har premiere i februar.
Ny og tøffere sesong av «Vokteren»6.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
På nyåret er den populære realityserien «Vokteren» tilbake – i en enda tøffere og mer intens utgave. Målet er å bestige «kongen av Sunnmørsalpene», også kjent som Kolåstinden (1432 moh.), der én million kroner venter på toppen. Her er de 14 nye deltakerne.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
