TV 2 flytter Champions League-finalestudio til Bryne

- Vi har hatt tenning på denne ideen siden første gang vi hørte forslaget om en folkefest på Bryne rundt finalen. Med en imponerende innsats fra Time kommune og Bryne næringsforening får vi nå helt unike rammer rundt Erling Braut Haalands jakt på det gjeveste klubbtrofeet, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.
Allerede klokken 19.00 lørdag kveld starter sendingen fra Bryne torg med programlederne Jon Børrestad og Ingrid Halstensen. Eksperter i studio på Bryne blir Morten Langli, Mina Finstad Berg og Simen Stamsø-Møller.
- Vi har sterk tilstedeværende i Istanbul og på Bryne. En ekstraordinær begivenhet som denne finalen fortjener en sending som står ut. Når koket i finalebyen Istanbul kombineres med sydende folkefest på torget i Bryne, ja da har vi en sending vi gleder oss enormt til å dele med et stort publikum lørdag, kommenterer Jansen Hagen.
Og med solfylte værmeldinger inn mot helgen ligger alt til rette for en fantastisk kveld på Bryne.
- Byen gleder seg til en folkefest på torget i strålende vær. Vi er stolte av Erling og det ønsker vi å vise frem for hele verden. Så alle gode krefter - kommunen, næringslivet og frivillige - står samlet for å skape en historisk kveld, forteller Kenneth Lia, leder i Bryne Næringsforening.
Også ordføreren i Time kommune gleder seg stort.
- Erling leverer i verdensklasse på banen, og er ein fantastisk ambassadør for Bryne og Jæren. Jeg håper at dette vil bli ein kveld der både unge og gamle får ein fantastisk fotballopplevelse på Bryne torg, sier Time-ordfører Andreas Vollsund.
Programleder Jon Børrestad ser frem til å innta Erling Braut Haaland sin hjemby.
- Jeg synes det er herlig at vi sender årets største fotballhappening fra grasrota og Bryne. Det speiler også veien Erling Braut Haaland har gått fra lave divisjoner i Norge til verdens største scene. Jeg håper jærfolket fyller torget og blir med å lage en uforglemmelig fotballfest for seg selv alle seerne våre, sier Jon Børrestad.
Sendingen på hovedkanalen TV 2 Direkte og på TV 2 Play starter kl. 19.00 og varer frem til midnatt. På TV 2 Play sendes finalen i 4K-kvalitet.
Kontakter
Jan-Petter DahlPressesjef
For spørsmål om TV 2s innhold, TV 2 Play, seer- og strømmetall, og sportsrettigheter.
Kontaktperson for TV 2s leder- og redaktørgruppe.
Bilder
Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Kristofer Hivju får hovedrollen i ny TV 2-serie14.8.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
– En stor ære, sier Kristofer Hivju om rollen som politietterforsker Ole Vik i krimserien «Mord i Sogn». Serien er basert på Jørgen Jægers suksessbøker, og opptakene startet denne uken i Sogn.
Presseinvitasjon: Partilederdebatten fra Bergen 19. august13.8.2025 13:30:02 CEST | Presseinvitasjon
Pressen inviteres til å følge den TV 2-sendte partilederdebatten fra Media City Bergen tirsdag 19. august.
Presseinvitasjon: Velkommen til lansering av høstens «Skal vi danse»-deltakere11.8.2025 13:51:23 CEST | Presseinvitasjon
Mandag 18. august inviterer vi presse til å dekke presentasjonen av årets deltakere i «Skal vi danse».
Presseinvitasjon: Velkommen til TV 2s høstlansering 20. august11.8.2025 09:03:25 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til lanseringen av mediehusets høstmeny i Bergen onsdag 20. august.
TV 2 tar nye valg-grep8.8.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
– I år tar TV 2 nye grep for å gjøre politikk mer tilgjengelig og forståelig for flere. Vi satser stort mot unge og fornyer tradisjonelle konsepter, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom