- Gledelig at flere får spille tennis!
Norges Tennisforbund (NTF) har med midler fra BNP Paribas og Kulturdepartementet opprettet et fond på 1,4 millioner kroner som skal deles ut til klubbene slik at de kan inkludere flere barn og ungdommer i tennisskolen som ellers ikke ville hatt mulighet til å delta.

Idrettstinget i helgen bekreftet at hele norsk idrett har fokus på økonomi som barriere. Det er stor enighet blant idrettsledere at en av de viktigste fokusområdene idretten skal ha i tiden fremover er å senke den økonomiske barrieren for deltakelse i idrett.
- Tennis og padel er over gjennomsnittet dyre sporter. NTF og deres medlemsklubber har derfor et ekstra stort ansvar for å redusere prislappen og bidra til at flere barn, ungdom og voksne skal kunne velge våre to flotte idretter. Målsetningen er klar. Flere skal spille mer tennis og/eller padel og de skal kunne ha våre idretter som sosial og sportslig arena livet ut, sier generalsekretær i NTF Aslak Paulsen.
Allerede etter første søkerunde er midlene oppbrukt og interessen og oppslutningen rundt intiativet har vært veldig positiv. Midlene skal gå til å dekke sommerskoletennis eller ukentlig kursvirksomhet høsten 2023 og våren 2024, samt klubbmedlemskap, for barn og unge fra familier med lav inntekt.
- Det er 33 klubber fra Narvik i nord til Kristiansand i sør som ha søkt innen fristen og det totale søknadsbeløpet var på over 1,5 millioner kroner. Da søknadsmengden er større enn midler i fondet har godkjente søknader fått en avkortning på ca 10%, forklarer klubbansvarlig i NTF Christian Grind.
- Det er svært gledelig at NTFs mangfold- og inkluderingsfond kan bidra til at flere kan fortsette å spille og at flere nå kan velge å prøve en idrett som de er nysgjerrige på. En stor takk til Kultur- og likestillingsdepartementet og BNP Paribas som gir NTF muligheten til å gjennomføre dette viktige tiltaket, sier Paulsen.
Nøkkelord
Kontakter
Aslak J. PaulsenGeneralsekretær NTF
Tel:99239505aslak.paulsen@tennis.noIngrid Sørli GlomnesKommunikasjonssjef NTF
Tel:95919599ingrid@tennis.noBilder

Om oss
Forbundet er en sammenslutning av de lag eller grupper av lag innenfor Norges Idrettsforbund og olympiske og paralympiske komitè (NIF) som driver med tennis.
Følg pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Tennis- og Padelforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Norge vant i Taiwan, og rykker opp i Davis Cup14.9.2025 14:45:09 CEST | Pressemelding
Norge er klar for sluttspillet i Davis Cup i tennis, og skal spille om plass i Final 8 i VM i Tennis neste år! Det er klart etter at Norge slo Taiwan 3-2 i kamper i ett vanvittig drama i Taipei. - Noe av det største jeg har vært med på, sier matchvinner Viktor Durasovic.
- Dette blir en thriller!12.9.2025 07:16:26 CEST | Pressemelding
Norge og Taiwan kjemper om avansement i Davis Cup, og en plass i vårens Qualifiers-kamper. Nicolai Budkov Kjær er førstemann ut, og han og resten av det norske landslaget forventer en thriller.
Pressemøte med det Norske Davis Cup laget10.9.2025 16:43:59 CEST | Pressemelding
Det Norske Davis Cup laget er tilgjengelig for norsk media førstkommende fredag kl 06.00 norsk tid.
Norsk junior klar for US Open29.8.2025 18:59:29 CEST | Pressemelding
Johan Oscar Lien er klar for hovedtablået i US Open i Tennis. 17-åringen fra Holmenkollen Tennisklubb vant sin kvalfinale i New York kveld, og dermed blir det spill mot verdens beste juniorer i årets siste Grand Slam.
- Aldri hatt ett sterkere lag!17.8.2025 19:29:58 CEST | Pressemelding
Akkurat nå har Norge tre spillere blant de 225 beste i verden, og dermed kan Davis Cup Kaptein Anders Håseth ta ut ett av tidenes sterkeste norske lag til møtet med Taiwan 13 og 14 september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom