Ny musikk fra The Weeknd, Cian Ducrot, Larsiveli, Jon Ranes, Adrian Sellevoll med flere!
2.6.2023 10:43:39 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Alessandra får med seg hitmaskinen Gabry Ponte på ny remix av Queen of Kings!
Ingebjørg Bratland og Odd Nordstoga med ny låt. Det er "Ingenting å vera redd for"
HOURS gjør sin egen vri på tidløs klassiker.
Larsiveli dykker ned i vanskelige kjærlighetsforhold
Jon Ranes slipper EP - Loverboy & The Heartbreakers.
Adrian Sellevoll på jakt etter lykken!
The Weeknd har slått seg sammen med Playboi Carti og Madonna på den nye låten "Popular". Låten følger utgivelsen av "Double Fantasy" og er nok en smakebit fra lydsporet til TV-serien The Idol som kommer på HBO 4. juni. Musikken fra serien,The Idol Vol. 1, slippes 30. juni. Serien er skapt av Abel (The Weeknd) Tesfaye sammen med Sam Levinson (Euphoria) og Reza Fahim, og har The Weeknd og Lily-Rose Depp i hovedrollene.
Den Grammy-vinnende produsenten Jon Batiste har sammen med den amerikanske rapperen J.I.D, britiske singer-songwriteren Cat Burns, colombianske pop-sangeren Camilo og Sør Koreanske NewJeans lansert "Be Who You Are (Real Magic)". Låten er et samarbeid for den nye Coca-Cola kampanjen. Se musikkvideo HER.
Norgesaktuelle Machine Gun Kelly slapp denne uken låten "PRESSURE". Musikkvideoen, regissert av Sam Cahill, ble spilt inn i Cleveland og har med seg Elevated Crew, tidligere verdensmestere i dans. Se video HER. MGK har tidligere spilt på flere norske festivaler og solgt ut Rockefeller og Sentrum Scene. 13. juli kan han oppleves live på Slottsfjellfestivalen i Tønsberg.
Den irske singer-songwriteren Cian Ducrot er i dag ute med “Heaven”. Låten hyller båndet han har til sin bror etter vanskeligheter i barndommen og følger opp suksessene “All For You”, “I'll Be Waiting” og den vakre “Part Of Me”. Cian gjestet Oslo i mars og kommer tilbake til byen 16. juni for å spille på VG-Lista showet på Rådhusplassen. Debutalbumet Victory slippes 21. juli, og torsdag 26. oktober inntar han scenen på Rockefeller.
Artist, produsent og skuespiller Kid Cudi er ute med “Porsche Topless”. Låten er produsert av Kid Cudi selv sammen med BNYX og Jean Baptiste.
Jompa – kjent fra de populære Kill Buljo-filmene – slapp nylig den allsangvennlige singelen “Båttur”. Låten er oppfølger til hans afterski-singel som kom i april. I dag slipper Jompa hele tre nye remikser med hvert sitt bruksfelt – til stranda, bilen og klubben!
Nøkkelord
Kontakter
Obaid RazaEvent & Promotion / DomesticUniversal Music Norge
obaid.raza@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

