Kvalitet, gjennomføringsevne og bærekraft sikret Eviny Solutions storkontrakt med Norgesnett
I skarp konkurranse har Eviny Solutions inngått rammeavtale med Norgesnett om viktige drifts- og vedlikeholdsoppgaver i strømnettet, samt beredskapsoppdrag. Avtalen gjelder for perioden 2023-2026, med mulighet for ytterligere 3 år. Arbeidet skal utføres i Norgesnett konsesjonsområde på Askøy.

I avtalen som er inngått skal Eviny Solutions ha ansvaret for alle stikklednings- og måleroppdrag, og ivaretagelse av beredskapsoppdrag i Askøy kommune.
Avtalen har en verdi på 35 mill. i avtaleperioden 2023 - 2026.
I anbudet ble pris, kvalitet, oppdragsgjennomføring, bærekraft og miljø vektlagt. Eviny Solutions scoret høyt i alle kategoriene, og vant anbudet etter en helhetsvurdering.
- Dette er en stor og viktig kontrakt for oss, og vi skal samarbeide tett med Norgesnett for å få de beste løsningene for leveransene og beredskapstjenesten. Vi fikk også full score på kriterier for bærekraft og miljø. Det innebærer å redusere klimaavtrykk i alle ledd, som for eksempel å benytte elbiler i våre oppdrag for Norgesnett, sier Drude Herdlevær, Regionleder sør, Eviny Solutions.

I begrunnelsen heter det blant annet at Eviny Solutions gjennomgående har levert en innholdsrik besvarelse med detaljerte planer for gjennomføring, oppfølging og kvalitetssikring av oppdraget. De har dokumentert en variert kompetanse og tilstrekkelig lokale ressurser.
- Norgesnett har i sin strategi en ambisjon om å stimulere til innovasjon gjennom å tilrettelegge for aktører i markedet, og for å bistå sine kunder i å etablere bærekraftige og effektive løsninger til nytte for både kunder og Norgesnett. Eviny Solutions ligger langt fremme i dette arbeidet, og er en god samarbeidspartner for å lykkes med dette arbeidet, sier Thomas Engh, Innkjøpssjef i Norgesnett.

Høyt fokus på bærekraft og miljø
I anbudet fra Norgesnett er bærekraft og miljø vektlagt, og Eviny Solutions leverte en detaljert miljøplan med tiltak for å redusere klimaavtrykk i oppdragene. Ett av tiltakene er innføring av gjenbruksordning og sirkulærøkonomi. Dette innebærer gjenbruk av utvalgte produkter etter en gjennomført kontrollrutine.
- Skal vi sammen lykkes å gjennomføre prosjekter med bærekraftige løsninger, må vi komme tidlig inn i prosessen, utfordre hverandre, spille på lag som et team og gjøre hverandre gode, sier Thomas Engh.
Eviny Solutions AS har både ISO14001 (ledelsessystem for miljø) og ISO45001 (ledelsessystem for arbeidsmiljø) systemer for bærekraft og miljø.
Nøkkelord
Kontakter
Drude HerdleværRegionleder sørEviny Solutions AS
Tel:+47 459 76 465Drude.Herdlevar@eviny.noThomas EnghInnkjøpssjefNorgesnett
Tel:+47 995 88 897Thomas.engh@norgesnett.noOm Eviny
Eviny er et av Norges største energi- og teknologikonsern, og produserer fornybar energi fra 39 vannkraftverk på Vestlandet.
Over 400.000 nordmenn bruker Evinys ladestasjoner for elbil. Eviny leverer ellers fibertjenester og fjernvarmenett, bygger landstrøm til skip, og elektrifiserer havbruk og transportnæringen. Selskapet leverer også løsninger som gjør byggeplasser utslippsfrie, og bygger et av verdens første nettverk for hurtiglading av elbåter. Evinys entreprenørselskap prosjekterer, bygger og drifter fibernett og lav- og høyspentanlegg.
Datterselskapet BKK frakter strømmen hjem til 450.000 vestlendinger i 19 kommuner.
Eviny er eid av 17 vestlandskommuner, Statkraft samt to lokale kraft- og elektrisitetslag.
Følg pressemeldinger fra Eviny
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Eviny på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Eviny
Entreprenørselskapet Eviny Solutions blir en del av AF Gruppen20.6.2025 08:35:27 CEST | Pressemelding
Eviny Solutions blir et selskap i AF Gruppen, et av Nordens fremste entreprenør- og industrikonsern med virksomhet innen anlegg, bygg, eiendom, offshore, energi og miljø. Eviny Solutions har 231 ansatte fordelt på Bergen, Volda, Førde, Ålesund og Stord. Selskapet vil bestå med samme ledelse og ansatte som i dag, og Eviny vil beholde 20 prosent eierandel.
Eviny Digital endrer navn til Eviny Fiber17.6.2025 08:36:40 CEST | Pressemelding
Eviny Digital har levert fibernett i Bergen og omegn i snart 25 år. Nå skifter selskapet navn til Eviny Fiber.
Jon Fredrik Baksaas blir ny styreleder i BKK27.5.2025 12:03:35 CEST | Pressemelding
Jon Fredrik Baksaas er valgt som ny styreleder for nettselskapet BKK. Baksaas har bred erfaring fra norsk næringsliv, inkludert flere år som konsernsjef i Telenor og som styreleder i Statnett. Øivind Askvik fra Skagerak Energi og Lede er valgt til ny nesteleder.
Økte kraftinntekter gir oppgang for Eviny23.5.2025 14:21:43 CEST | Pressemelding
Eviny har et underliggende resultat på 676 millioner kroner i første kvartal. Det er 206 millioner mer enn samme kvartal i fjor. Kraftprisen gikk ned, men høyere produksjon og god disponering av vannressursene bidro til en oppgang totalt sett.
Eigil Knutsen blir seniorrådgiver rammevilkår i Eviny30.4.2025 12:54:12 CEST | Pressemelding
Eigil Knutsen, stortingsrepresentant for Arbeiderpartiet og tidligere leder av finanskomiteen begynner i Eviny etter stortingsvalget i høst. Han går inn i stillingen som seniorrådgiver rammevilkår, etter to perioder på stortinget som folkevalgt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom