E6 i Saltdal er sikret mot flom
31.5.2023 08:34:49 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding

– Vi har brukt vel 10 000 kubikkmeter steinmasser til plastring og fylling over en lengde på ca 500 meter. Dette sikrer E6 mot framtidige erosjonsskader fra ei flomstor Saltdalselv, sier byggeleder Kristian Riddervold Andreassen i Statens vegvesen.
Statens vegvesen har fulgt med på at det har skjedd store endringer i elveløpet de siste årene. Dette har ført til skader på tidligere flomsikring. Vegvesenet har derfor vært bekymret for at erosjon og utvasking skulle skade selve E6.
Nå er arbeidet litt sør for Røkland i Øvre Saltdal ferdig. Sikringsarbeidet har pågått siden i januar i år, og er utført av NVE Norges vassdrags- og energidirektorat på oppdrag fra Statens vegvesen.
Nøkkelord
Kontakter
Kristian Riddervold AndreassenByggelederStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:99217403kristian.riddervold.andreassen@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Raudhammartunnelen: Midlertidig unntak fra kjøre- og hviletid27.3.2026 17:08:03 CET | Pressemelding
Som følge av bussbrannen i Raudhammartunnelen på E6 i Sørfold i Nordland har Vegdirektoratet besluttet midlertidige unntak fra reglene om kjøre- og hviletid.
Påkjøringsrampe mot E18 Kristiansand fra Fornebu stenger etter påske27.3.2026 15:16:37 CET | Pressemelding
I forbindelse med arbeidet med det nye Fornebukrysset blir det omkjøring via Lysaker for de som kjører fra Fornebu og i retning Sandvika og Kristiansand.
E18/E39 Gartnerløkka-Kolsdalen: Døgnkontinuerlig arbeid før påske27.3.2026 13:13:23 CET | Pressemelding
Nattarbeid før påske, ingen støyende arbeider i påsken.
Raudhammartunnelen på E6 i Sørfold blir stengt i lengre tid27.3.2026 11:31:39 CET | Pressemelding
Det er store skader i Raudhammartunnelen etter en brann i en buss natt til fredag. Tunnelen blir derfor stengt i lengre tid.
Vegvesenet deler E39 Stormyra–Staurset i tre kontrakter27.3.2026 11:13:09 CET | Pressemelding
Statens vegvesen går nå videre med å gjøre ferdig E39 mellom Stormyra og Staurset i Heim kommune. Arbeidet deles i tre kontrakter. Mye av anlegget er allerede ferdig.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
