3 millioner bøker bare i Norge: Velkommen til lansering!
Tirsdag 30. mai klokka ti er det duket for lansering av "Jakten på vikingskatten" på Midgard Vikingsenter. Da samles nesten 100 barn til bokprat, vikingleker og kake med Jørn Lier Horst og Hans Jørgen Sandnes. Det vil bli anledning til å intervjue Sandnes og Horst.
Jørn Lier Horst og Hans Jørgen Sandnes står bak Norges mest leste serie for barn. Detektivbyråserien har et svimlende opplag på hele 3 millioner, og det bare i Norge. Bøkene gis i tillegg ut på 22 språk.
Jakten på vikingskatten
Roar Rødskjegg har fått med seg bestefar Franz og Detektivbyrå nr. 2 på å lete etter en forsvunnet vikingskatt. Ingen har sett den på over 1000 år, men det finnes en gammel runestein som kanskje kan gi dem noen hint om hvor vikingkongen Hagbard Junge gjemte den verdifulle skatten sin.
Det gjelder å ha øynene med seg. Løsningen finnes skjult i teksten og i bildene – og på neste side.
«Jakten på vikingskatten» lanseres 25. mai.
Ta kontakt for intervju, pdf eller anmeldereksemplar.
Nøkkelord
Kontakter
Julie KalagerPressesjef Bonnier Norsk Forlag
Tel:92 62 98 73julie.kalager@bonnierforlag.noBilder
Om Bonnier Norsk Forlag
Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Er det siste bok om Wisting? Fansen til Jørn Lier Horst fortviler12.9.2025 07:03:49 CEST | Pressemelding
Reaksjonene lot ikke vente på seg da Jørn Lier Horst delte tittelen på sin nye Wisting-krim, Den siste saken.
Jojo Moyes-feberen fortsetter8.9.2025 08:37:21 CEST | Pressemelding
Et helt halvt år ble tiårets mestselgende roman i Norge, og siden har samtlige Jojo Moyes-bøker gått inn på 1. plass. Da jeg møtte deg er en Jojo Moyes-klassiker til glede for nye lesere.
Familiehemmeligheter, skam og forsoning5.9.2025 07:16:00 CEST | Pressemelding
Med boken Puslespillet pappa løfter Tommy Halvorsen frem den tabubelagte historien om sin far som tyskerbarn, og hvordan tausheten og skammen har preget en hel familie.
Ungdomsserien med egen subkultur4.9.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
Helen Kaldheim er ute med sin fjerde bok i Mørkalven-serien, en nyhet som mottas med begeistring hos hennes mange unge lesere.
Unni Lindell med ny barnebok-serie1.9.2025 14:27:23 CEST | Pressemelding
Frøken Snushane og den magiske jakka er den første utgivelsen i Unni Lindells nye Frøken Detektiv-serie for barn. Det vil utkomme to bøker i året.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom