Skifter ut kantstein på E134 øst for Haugesund
22.5.2023 12:55:40 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding

Arbeidene starter onsdag denne uken.
– Buss i rute og utrykningskjøretøy får kjøre som vanlig. Annen trafikk styrer vi om neste kryss et kort stykke unna. Det vil til enhver tid være trafikkdirigenter i berørte kryss, sier byggeleder Einar Stange i Statens vegvesen.
Fri ferdsel når mulig
Arbeidstiden blir 07.00 – 17.00, mandag til fredag. Hver trafikkøy tar tre dager å ordne. Det vil si at arbeidet totalt tar 12 dager.
– Når det ikke er arbeid, blir det fri ferdsel. Dette for å minimere ulempene for trafikantene, presiserer Stange.
Statens vegvesen har forståelse for at vegarbeid kan være krevende for trafikantene, men da er det viktig å minne om at vi gjør dette nettopp for dem, for at vegen skal være trygg og framkommelig også i fremtiden.
– Noe av det fineste du kan gjøre
Arbeidet Statens vegvesen gjør på Raglamyr, går rett inn i kjernen på det drift og vedlikehold av riks- og europavegnettet handler om.
– Drift er å holde vegen åpen i dag, vedlikehold er å sørge for at vi klarer det i morgen. Det handler om å ta vare på det vi har, noe som er noe av det fineste du kan gjøre både for samfunnet og klimaet. Dette er prosjekter som hver for seg kanskje ikke utgjør så mye, men som i sum har stor betydning for hverdagen til folk, sikkerheten på vegene og konkurransekraften for næringslivet. Det å skifte ut kantstein når det er nødvendig, er en viktig del av Statens vegvesens samfunnsansvar, avslutter Stange.
Nøkkelord
Kontakter
Einar StangeByggelederStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:90596436einar.stange@vegvesen.noLars Olve HesjedalKommunikasjonsrådgiverStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:+4795245839lars.olve.hesjedal@vegvesen.noBilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Venter ekstremt kraftig vind i Sør-Norge: – Vurder om du kan kjøre før uværet slår inn!3.4.2026 16:18:59 CEST | Pressemelding
Ekstremværet «Dave» slår inn over deler av Sør-Norge fra søndag formiddag, 1. påskedag. Veiforbindelser kan bli stengt på kort varsel.
Når våren kommer, øker risikoen i trafikken1.4.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
Seks mennesker mistet livet i trafikken i mars. Totalt har 23 personer omkommet i trafikkulykker i årets tre første måneder, sammenlignet med 13 i samme periode i fjor.
Husk å påregistrere kjøretøyet før du drar på tur i påska30.3.2026 08:42:19 CEST | Pressemelding
Påsken er høysesong for utfart. Før du legger ut på tur må du å sjekke at kjøretøyet er påregistrert!
E6 Raudhammartunnelen åpner for normal trafikk29.3.2026 17:02:45 CEST | Pressemelding
Opprydningsarbeidet vil fortsette på nattestid.
Raudhammartunnelen på E6 åpner for regulert trafikk28.3.2026 13:24:20 CET | Pressemelding
Veien åpner for regulert trafikk med ledebil i dag kl. 13:45.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
