Ny kommunikasjonssjef i Redningsselskapet

Jørgensen har lang erfaring innen kommunikasjon. Hun kommer fra stillingen som kommunikasjonssjef i Valgdirektoratet. I tillegg har hun blant annet jobbet som journalist i NRK, kommunikasjonsrådgiver ved Vestfold fylkeskommune og seniorrådgiver hos Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap.
Hun forteller at det er mye hun gleder seg til i sin nye rolle hos Redningsselskapet. Å komme inn i Redningsselskapet i høysesong er en av dem. Da er det mye folk som er ute på sjøen og høyt trykk i kommunikasjonsavdelingen. Hun skal inngå i mange prosesser blant annet flyttingen av hovedkontoret til RS Noatun i Horten i 2024.
— Det blir spennende å jobbe for en beredskapsorganisasjon som Redningsselskapet. Det er så mange spennende områder innenfor den maritime bransjen.
Jørgensen har et personlig forhold til sjø- og båtlivet. Hun har vokst opp med båtpuss om våren og seiltur hele sommeren. Hun og familien prøver å være så mye som mulig ute med båten så snart sesongen er i gang. Hun har i tillegg god erfaring med Redningsselskapet, og legger ikke skjul på at familien har fått hjelp av Redningsselskapet.
— Redningsselskapet er så mangfoldig og gjør så mye forskjellig. Alt fra kursing, beredskap og sommerskole. Redningsselskapet har et utrolig viktig oppdrag - at ingen skal drukne. Og bare gleden man får av å være på vannet i sammenheng med forebygging er en viktig del av det. Er man trygg så har man det gøy.
Kristina Brekke Jørgensen tiltrer 1.august.
Nøkkelord
Kontakter
MedievaktRedningsselskapets medievakttelefonRedningsselskapet
Tel:+47 911 07 777redaksjonen@rs.noBilder

Om Redningsselskapet
Redningsselskapet er en frivillig, humanitær organisasjon. Vår visjon er «Ingen skal drukne».
Våre 1 500 redningsmenn og -kvinner bemanner 53 redningsskøyter langs hele kysten og på de to største innsjøene. Vi er ofte de første på stedet når uhellet er ute.
Følg pressemeldinger fra Redningsselskapet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Redningsselskapet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Redningsselskapet
Seks personer druknet i september3.10.2023 08:30:00 CEST | Pressemelding
Seks personer omkom i drukningsulykker i september. Så langt i år har 69 personer druknet i Norge. Det er én flere enn på samme tid i fjor.
Nedgang i oppdrag for Redningsselskapet i Innlandet21.9.2023 14:07:08 CEST | Pressemelding
Med de to rekordsomrene 2020 og 2021 fortsatt friskt i minne, ble oppdragssommeren 2023 en mer normal sommer. I Innlandet har det vært en nedgang i antall oppdrag for Redningsselskapet. Antall søk- og redningsoppdrag har også gått ned.
Økning i oppdrag for Redningsselskapet i Oslo21.9.2023 14:02:12 CEST | Pressemelding
Med de to rekordsomrene 2020 og 2021 fortsatt friskt i minne, ble oppdragssommeren 2023 en mer normal sommer. I Oslo har det vært en økning i antall oppdrag for Redningsselskapet. Antallet søk- og redningsoppdrag har også økt.
Nedgang i oppdrag for Redningsselskapet i Viken21.9.2023 13:56:15 CEST | Pressemelding
Med de to rekordsomrene 2020 og 2021 fortsatt friskt i minne, ble oppdragssommeren 2023 en mer normal sommer. I Viken har det vært en nedgang i antall oppdrag for Redningsselskapet. Antallet søk- og redningsoppdrag har også gått ned.
Flest oppdrag for Redningsselskapet i Vestfold og Telemark21.9.2023 13:49:04 CEST | Pressemelding
Med de to rekordsomrene 2020 og 2021 fortsatt friskt i minne, ble oppdragssommeren 2023 en mer normal sommer. I Vestfold og Telemark gjennomførte Redningsselskapet flest oppdrag sammenlignet med resten av landet, men antall oppdrag er tilnærmet det samme som i fjor. Antall søk- og redningsoppdrag har gått litt ned.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom