Forhandlingsstart i lønnsoppgjøret i kommunesektoren
Når: Torsdag 27. april kl. 11.45 (åpningsmøtet starter kl. 12.00)
Hvor: Kommunenes Hus i Haakon VIIs gt. 9, møterom Tjuvholmen i 3. underetasje
Det blir felles fotografering av partene utendørs før møtet, altså 11.45.
Det blir en pressebrief med partenes forhandlingsledere umiddelbart etter åpningsmøtet.
Møterommet er et annet enn tidligere år. Det er et mingleområde utenfor møterommet.
Bakgrunn:
Årets lønnsoppgjør er et mellomoppgjør, hvor bare lønnsregulering er tema. KS er arbeidsgiverorganisasjon for alle kommuner og fylkeskommuner, unntatt Oslo, i de sentrale tariffoppgjørene. KS forhandler med de fire forhandlingssammenslutningene LO Kommune, Unio, YS-K og Akademikerne.
På åpningsmøtet 27. april utveksler partene sine overordnede krav og KS sitt første tilbud i årets forhandinger. Disse vil være offentlig tilgjengelige.
Forhandlingsfrist er 30. april ved midnatt. Hvis forhandlingene ikke fører fram, går oppgjøret til mekling.
All informasjon fra KS om tariffoppgjøret 2023 finnes her.
Kontakter
Jan Inge KrossliKommunikasjonsrådgiverKS
Tel:92886402jik@ks.noOm KS
Følg pressemeldinger fra KS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KS
Gunn Marit Helgesen gjenvalgt som president i CEMR5.12.2025 14:20:54 CET | Pressemelding
Styreleder i KS, Gunn Marit Helgesen, er gjenvalgt som president i Council of European Municipalities and Regions (CEMR) for perioden 2026–2028.
Kutt preger kommune-budsjettene4.12.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
Kommunedirektørene foreslår kutt for å få budsjettene i balanse.
KS inviterer til høstkonferanse i Rogaland4.11.2025 10:57:34 CET | Presseinvitasjon
Ordførere, folkevalgte og kommunedirektører i Rogaland møtes til KS’ høstkonferanse i Haugesund 6. og 7. november. Mediene er velkommen til å delta.
KS om statsbudsjettet: – Overraskende og skuffende15.10.2025 10:02:00 CEST | Pressemelding
– Vi er svært overrasket over at nødropet vårt ikke har hatt gjennomslag i regjeringens forslag til statsbudsjett. Stortinget har nå en stor jobb å gjøre for å sikre velferdstjenester i hele landet, sier styreleder i KS Gunn Marit Helgesen.
KS og Statsforvalteren inviterer til høstkonferanse på Hamar13.10.2025 12:24:28 CEST | Presseinvitasjon
Ordførere og andre lokale folkevalgte i Innlandet møtes til KS Høstkonferanse Treffpunkt Innlandet 2025 på Hamar 16. og 17. oktober. Konferansen er et samarbeide mellom KS Innlandet og Statsforvalteren i Innlandet. Kommuneøkonomi, omstilling og forventningsgapet er blant temaene i år.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
