Hvem fortjener 2 millioner kroner? Tips REITAN nå

Prisen gis til et enkeltmenneske som gjennom sterke verdier, holdninger og gjennomslagskraft utmerker seg og bidrar til samfunnsbygging. Hvem som helst kan nominere dem de ønsker, til en jury som først plukker ut topp-ti lista, før den ene velges ut som vinner.
- Vi får stadig inn gode nominasjoner som viser at det finnes mange dyktige ildsjeler i dette landet. Nå minner vi om fristen og håper på enda flere gode tips og nominasjoner fra lokalmiljøene rundt i hele landet, sier Odd Reitan. Mange blir overrasket når de får vite at alle kan nominere og dermed påvirke hvem som kan få de 2 millioner kronene i år, avslutter han.
Tenk på hvem du mener fortjener 2 millioner og send inn ditt tips her.
Fristen for å sende inn tips er 2. mai.
De siste to vinnerne fikk prisen for bekjempelse av ensomhet med teknologi og for sitt mot til å bekjempe radikalisering og ekstremisme.
I 2022 ble Karen Dolva Årets Ladejarl, og vant 2 millioner kroner for å ha utviklet varm teknologi for å bekjempe ensomhet. Karen Dolva har sammen med selskapet sitt No Isolation utviklet teknologi som gjør det mulig for barn, unge og eldre å ta del i det sosiale uten å fysisk være til stede.
Med et kamera og en mikrofon bekjemper og belyser Deeyah Khan temaer som ekstremisme, radikalisering og muslimske kvinners rettigheter. Hun ble hedret som Årets Ladejarl for å være uredd og kompromissløs, og for å vise frem sannheter som ellers ikke er synlig. Deeyah Khan ble Årets Ladejarl i 2021.
I årene bakover er det sterke vinnere av prisen. Helle Aanesen ble Årets Ladejarl 2019 for sitt engasjement for å gi kreftsyke hjelp til å mestre livet og inspirere til fysisk aktivitet. Tale Maria Krohn Engvik, også kjent som Helsesista, som gjennom Snapchat møter ungdom på en ufarlig og enkel måte. Ada Sofie Austegard som etablerte Stine Sofies Stiftelse for å sette rettighetene til ofre, pårørende og etterlatte av voldtekt, drap og urettferdighet på dagsorden. Johan Olav Koss fikk prisen for å sikre at flere millioner krigsrammede barn får kvalitetsutdanning, utvikling av egne mål og verdier, og gleder gjennom fysisk aktivitet, lek og idrett. Rektor ved Elvebakken videregående skole, Per Solli, ble Årets Ladejarl for å forvandle skolen som toppet fraværs- og frafallstatistikken til å bli en suksesshistorie.
Årets Ladejarl deles ut av REITAN AS på Lade Gaard i Trondheim hvert år 11. september. Fristen for å nominere kandidater til årets pris er 2.mai 2023.
Her kan du lese mer om de tidligere vinnerne av Årets Ladejarl og se film fra deres seremonier på Lade Gaard.
Kontakter
Berit HvalrygRektor Verdiskolen og presseansvarlig i REITAN
Tel:+47 926 46 666berit.hvalryg@reitan.noJørn Egil AndreassenØkonomidirektør i REITAN EIENDOM
Tel:+47 900 15 116jea@reitaneiendom.noBilder


Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, Posten Moderne og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
For REITANs samlede virksomhet ble totalomsetningen i 2022 på NOK 130 mrd. og resultat før skatt ble NOK 1,9 mrd. Vi sysselsetter totalt 44 101 mennesker i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Rabia Khan vinner verdiprisen Årets Ladejarl 202311.9.2023 12:04:26 CEST | Pressemelding
Med egen livserfaring og solid fagkunnskap bygger Årets Ladejarl 2023, Rabia Kahn, et mer inkluderende samfunn. Hun er en viktig brobygger og for resultatene får hun to millioner kroner og verdiprisen Årets Ladejarl 2023.
Her er topp ti til prisen Årets Ladejarl7.8.2023 11:30:00 CEST | Pressemelding
En av topp ti blir Årets Ladejarl 2023 og får to millioner kroner for sitt arbeid med å skape et varmere samfunn. Prisen gis et enkeltmenneske som motvirker likegyldighet, som med sterke verdier tar et ekstra tak i lokalsamfunnet, i næringslivet, i organisasjoner eller på andre måter. I tråd med visjonen vår, å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet, ønsker vi å rette lyset på dem som gjør mer enn de må.
Prestasjoner og årsresultat 202231.3.2023 11:34:14 CEST | Pressemelding
Årsresultatet for REITAN viser sterke prestasjoner av eiendomsutviklere, Kjøpmenn og medarbeidere i både administrasjon og butikker i syv land. Året vi legger bak oss preges av god underliggende drift og stabil vekst, til tross for turbulente omgivelser som krigen i Ukraina, global inflasjon og sterkere konkurranse med store priskutt. For REITANs samlede virksomhet ble totalomsetningen på NOK 130 mrd. og resultat før skatt ble NOK 1,9 mrd.
Håkon Solbakk blir Executive Head Chef i Speilsalen.13.3.2023 16:26:33 CET | Pressemelding
Speilsalen på Britannia Hotel i Trondheim, kjent for kulinarisk perfeksjon på aller høyeste nivå, får ny Excecutive Head Chef. Håkon Solbakk rykker opp fra stillingen som Head Chef og overtar ansvaret etter Christopher Davidsen.
Arild Sjødin blir ny hotelldirektør for Britannia Hotel30.1.2023 12:00:00 CET | Pressemelding
1. mars tiltrer Arild Sjødin som adm. direktør ved Britannia Hotel. Den nye direktøren har bred internasjonal hotellerfaring og startet sin karriere som servitør i Trondheim. Sjødin har gått gradene og opparbeidet seg over 30 års ledererfaring i bransjen. Han flytter nå «hjem» til Trondheim for å ta over stafettpinnen etter Ida Dønheim.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom