Overleverte 400 liter drikke til spurtvinner

Laget til rytteren som var først over linja vant nemlig 400 liter alkoholfri drikke fra verdens nordligste bryggeri.
Det var Axel Zingle i Cofidis som vant den aktuelle spurten, og nå har laget hans innkassert premien.
Markedsdirektør Ken Stian Olsen i Mack overrakte drikkevarene til Cofidis på deres hotell hvor de forberedte seg til Ardenner-klassikeren La Flèche Wallonne som gikk av stabelen onsdag.
Olsen forteller at Cofidis selv har satt sammen premien fra sykkelrittet. Han kan avsløre at alle sorter er inkludert i pakken som ble overlevert World Tour-laget tirsdag, men at det hovedsakelig var snakk om energidrikken Explo.
- Vi er glade for å kunne presentere et spekter av våre produkter for et nytt publikum her i Belgia. Vann er jo den viktigste ingrediensen i de fleste drikkevarer, og vi er stolte av at våre produkter er basert på rent vann fra Lyngsalpan. Jeg håper det faller i smak, sier Olsen.
Det var Cofidis-rytter Victor Lafay som tok imot premien på vegne av laget. Han er full av lovord om Norge og Arctic Race of Norway.
- Jeg har vært med to ganger, og jeg elsker det. Arctic Race of Norway har unike omgivelser, og er virkelig et flott sykkelritt. I tillegg er det et av få ritt hvor man kan vinne premier som dette, sa Lafay da han mottok pakken fra Mack og Arctic Race of Norway.
Kontakter
Knut-Eirik Dybdal, mobil 920 56 326
Roger Solheim, mobil 992 26 638
Bilder

Lenker
Om Arctic Race of Norway
Følg pressemeldinger fra Arctic Race of Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Arctic Race of Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Arctic Race of Norway
Ti Tour de France-lag klare for Arctic Race of Norway25.6.2025 11:13:19 CEST | Pressemelding
I august er det klart for den 12. utgaven av Arctic Race of Norway. Blant de 18 lagene som stiller til start i år finner vi hele ti lag som deltar i årets Tour de France. I tillegg stiller det norske landslaget.
Br. Karlsen ny partner for Arctic Race of Norway: - Viktig for Nord-Norge20.6.2025 16:00:09 CEST | Pressemelding
Arctic Race of Norway og sjømatkonsernet Br. Karlsen skal samarbeide om verdiskaping og bærekraft. Administrerende direktør Rita Karlsen i Br. Karlsen ser mange muligheter.
REMA 1000: - Vil inspirere til sunnere matvalg18.6.2025 14:17:18 CEST | Pressemelding
REMA 1000 og Arctic Race of Norway med ny samarbeidsavtale.
Troféer skal skape interesse for realfag i skolen16.6.2025 14:36:39 CEST | Pressemelding
Ungdomsskoleelever fra Troms har designet trofeene som skal deles ut til beste unge rytter etter hver etappe av Arctic Race of Norway i august. Elevene skal selv stå for utdelingen av troféene, og målet med tiltaket er at flere skal få interesse for realfag.
- Det kommer til å bli spektakulært30.10.2024 11:30:36 CET | Pressemelding
Det kommer til å bli spektakulært. Det kommer til å bli en folkefest. Det kommer til å skape ringvirkninger. Og det kommer til å sette Nord-Norge på kartet. Det sa daglig leder Knut-Eirik Dybdal da han presenterte etappene i neste års Arctic Race of Norway.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom