emma er tilbake med ny musikk!
20.4.2023 11:11:34 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Den nå snart 15 år gamle lillesøsteren til Marcus & Martinus er tilbake med ny musikk! Denne våren er emma klar for å ta Norge med storm med en rekke nye låter på morsmålet.
Den første singelen, "Over deg", slippes allerede 21. april og handler om å komme over en tidligere flamme. Sangen er både relaterbar og fengende og appellerer til både jenter og gutter.
«Over deg» er skrevet av Eirik Tillerli, Omar Mohammed og Emelie Hollow, og produsert av Tillerli.
Den dertilhørende musikkvideoen, regissert og produsert av Scope Creatives, vil også bli sluppet samme dag. Bli med på reisen til en ung og talentfull artist på vei til å erobre Norge verden!
emma (Emma Gunnarsen) gjorde sin artist-debut som 8-åring, og har allerede lang fartstid i musikkbransjen. Med storebrødrene Marcus & Martinus som forbilder og støttespillere, har emma fått mange gode tips på veien.
I 2016 gjorde Emma kjempesuksess med julelåten «Engler i sne», musikkvideoen har blitt sett hele 24 millioner ganger på YouTube. Fem år senere har hun gitt ut sin første låt på engelsk, «This & That» og med et moderne pop-sound beviser hun nok en gang at hun er en lovende stjerne blant norske artister. En engelsk låt har vært meget etterspurt og etterlengtet fra fansen utenfor Norge. De er nemlig spredt rundt i hele Europa.
Til tross for sin unge alder har allerede emma nærmere en million følgere på de ulike sosiale mediekanalene sine.
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder




Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
