Dramakomedien «Cammo» kommer på NRK i april
16.3.2023 10:53:00 CET | NRK | Pressemelding

Influencer Cammo (Caroline Glomnes) blir nominert til Vixen Awards, som er hennes store drøm. Parallelt med dette går hun personlig konkurs. Cammo mister alt og blir tvunget til å ta jobben som støttekontakt for en kvinne med Downs syndrom, Kamilla (Katelyn Garbin).
Dette blir starten på en historie om fasade, vennskap, kromosomer og ambisjoner.
To verdener krasjer sammen når Cammo og Kamilla, som tilsynelatende ikke har noe til felles, viser seg å være likere enn man skulle tro.
De er begge lei av å bli møtt med fordommer, er sterkt tilknyttet til sine overbeskyttende mødre og det viser seg at de har samme guilty pleasure – den svenske euro dance-sensasjonen fra 90-tallet, E-type.
Idéen til serien

Caroline Glomnes er serieskaper, har skrevet manus og spiller hovedrollen som Cammo. Hun har selv jobbet som støttekontakt, og det var slik hun fikk idéen til denne serien.
– Etter å ha jobbet som skuespiller i noen år, fikk jeg behov for noe i livet som ikke kun handlet om meg selv og neste jobb. Da ble jeg ganske tilfeldig støttekontakt for Linda, som har Downs syndrom. Det er vårt vennskap og erfaringene som støttekontakt som er hovedinspirasjonen til «Cammo», sier Caroline.
Katelyn Garbin debuterer som skuespiller

Katelyn Garbin er tidligere aktiv rytmisk gymnast-utøver (RG), og har sanket over 40 gull i idretten. I dag er hun hovedtrener i RG for Stabekk turnforening.
Som idrettsutøver er Katelyn vant til å være på TV, men rollen som Kamilla er hennes første skuespiller-jobb.
– Jeg har vært mye på TV før, men kun som meg selv. Som skuespiller har jeg fått muligheten til å være noen andre enn Katelyn, som har vært veldig gøy, forteller Katelyn.
Det er likevel noen ting ved Kamilla som Katelyn kan kjenne seg igjen i. De har ganske lik klesstil, har mange venner, bor i egen leilighet og:
– Vi begge to liker å være ærlig og bare si ting som de er, når det er nødvendig.
«Cammo» har premiere i NRK TV og på NRK1 torsdag 13. april
Kontakter
Janina MostiKommunikasjonsansvarlig
Tel:48058688janina.mosti@nrk.noBilder




Lenker
Om NRK
Som allmennekringkaster skal NRK fylle viktige sosiale, kulturelle og demokratiske behov i det norske samfunnet. NRK tilbyr et bredt og variert medietilbud for det norske publikum gjennom NRK.NO, NRK TV, NRK Radio, fem TV-kanaler og 14 radiokanaler. Nær ni av ti nordmenn tar daglig del i innhold fra NRK på en eller flere plattformer.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Disse er med i den nye sesongen av «Ekspedisjonen»23.10.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
De skal ut på sitt livs eventyr. Ingerid Stenvold, Petter Nyquist, Fay Wildhagen, Jonas Strand Gravli, Yasmin Mehmood og Ola Svenneby skal være med i den andre sesongen av NRK-suksessen «Ekspedisjonen».
Slik blir Maskorama i høst22.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Spenningen skrus opp fra start med helt ny puljeinndeling i Maskorama. FlippKlipp er også klare for en ny runde med «Maskejakten».
Ny sesong av Leo og de farlige21.10.2026 06:00:00 CEST | Pressemelding
Hvordan gjør vi farlige barn om til ufarlige voksne?
NRK bekrefter ny sesong av «LIS»17.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Siste episode av sesong 2 av «LIS» er publisert, og mange har spurt om det blir flere sesonger. Nå kan NRK bekrefte at det kommer en tredje sesong.
Disse skal lede «P3 Gull 2026»15.10.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Arianrhod Engebø og Hedda Gundersen Gullikstad leder den store festkvelden når «P3 Gull 2026» skal hedre årets beste musikk.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
