Et avhugget hode

Den 10. mars lanseres «Elskede Emilie» av Myriam H. Bjerkli. Krimromanen er den sjette i serien om politietterforsker Håkon Haakonsen, som Bjerkli har høstet gode kritikker og fått tre nominasjoner til Sølvkniven for.
Forsvunnet kropp
"Elskede Emilie" åpner med at noen ungdommer bryter seg inn i en container utenfor en matbutikk i Sandefjord. Mens de ser etter mat de kan redde fra en unødig søppeldød, finner de et avhugget hode. Lokalavisene rapporterer sjokkert om hendelsen, men ingen er mer opprørt enn politioverbetjent Håkon Haakonsen: Han kjenner mannen.
Det er Frank Skår, enkemann og faren til Emilie Skår, en jente som fikk en tragisk fireårsdag da moren døde i en bilulykke. Når han skal overbringe nyheten om at hun har mistet faren også, oppdager de at den nå attenårige Emilie har forsvunnet. Da den dødssyke Dagny får vite om sønnens død, kan hun ikke fortelle noe om hvor verken Emilie, eller resten av Franks kropp, befinner seg.
Om forfatteren
Myriam H. Bjerkli er født i Tromsø. I dag er hun bosatt i Larvik, der hun jobber som forlegger, forfatter, oversetter, selger og frilansjournalist. Hun debuterte som krimforfatter i 2017 med «Lille Linerle» til strålende anmeldelser.
Ta kontakt for anmeldereksemplar eller intervju.
Nøkkelord
Kontakter
Julie KalagerPressesjef
Tel:92 62 98 73julie.kalager@bonnierforlag.noBilder


Om Bonnier Norsk Forlag
Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Ingrid Storholmen tildeles Bonnier Norsk Forlags litteraturpris 202516.9.2025 18:00:00 CEST | Pressemelding
Hvert år tildeles Bonnier Norsk Forlags litteraturpris en viktig, særegen stemme i den norske samtidslitteraturen. Prisvinneren velges ut av Det litterære råd og mottar 100 000 kroner.
Endelig avsløres hemmelighetene!16.9.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
Skrekk-mesteren Sara Hjardar er tilbake med nest siste bok i Mia Myhr-serien.
Småbruksdrøm ble bok15.9.2025 07:11:00 CEST | Pressemelding
Hege Norman-Stormbringer er aktuell med romanen Bare for et år, en fortelling inspirert av både hennes egen historie og sanne hendelser fra krigen.
Er det siste bok om Wisting? Fansen til Jørn Lier Horst fortviler12.9.2025 07:03:49 CEST | Pressemelding
Reaksjonene lot ikke vente på seg da Jørn Lier Horst delte tittelen på sin nye Wisting-krim, Den siste saken.
Jojo Moyes-feberen fortsetter8.9.2025 08:37:21 CEST | Pressemelding
Et helt halvt år ble tiårets mestselgende roman i Norge, og siden har samtlige Jojo Moyes-bøker gått inn på 1. plass. Da jeg møtte deg er en Jojo Moyes-klassiker til glede for nye lesere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom