Universal Music Norge

Eggi slipper debut-EP'en "Sjelen Er Bevart"

Del

Eggi er endelig tilbake med EP’en Sjelen Er BevartI 2022 tok Fredrikstad-rapperen seg en liten pause fra musikkutgivelser, men det betyr ikke at han har ligget på latsiden. Han har nemlig spilt flere konserter, og vært aktiv i studio med mange forskjellige artister og produsenter. 

Med Sjelen Er Bevart går Eggi tilbake til der det hele startet – med ekte rap. Prosjektet skildrer Eggis reise gjennom hele følelsespektret, da hans far ble diagnosert med kreft i starten av EP-prosessen. På bakgrunn av diagnosen gikk Eggi rundt med mye sinne i kroppen, og dette kom tydelig fram i låtskrivingen hans - helt til det skjedde et skifte i Eggis mentalitet da hans far endelig var på bedrings vei. 

Eggi forteller:

“Jeg begynte å lage denne EP’en med mye sinne inne i meg. Alt stoppet opp når min far fikk kreft, og jeg var med han hver dag på sykehuset. Å se han komme seg godt ut av det, fikk meg til å sette mer pris på han, min familie og ikke minst de dagene med god helse i behold. Jeg har også opplevd mye glede av musikken og generelt livet mitt hjemme, så hele humøret her blir ganske rowdy!  Dette er en EP rappet av en fyr som har kjent på å være utålmodig, usikker, kjent på å være takknemlig, verdsatt og hørt. Jeg har toucha homebase føler jeg, når jeg gjør denne stilen. Det er en rap stil jeg har gjort lengst og det ligger i blodet mitt å være litt up in yo face.”

EP’en inneholder blant annet den tidligere utgitte låten “Gangsta”, som også er med i den nye TV2 serien “Blodsbrødre”.

Eggi er født i Sverige, oppvokst i Fredrikstad og har et opphav fra Kosovo – denne bakgrunnen har formet ham til den allsidige og spennende artisten som fortsetter å sprenge grenser. Som ung startet han å forme sine evner til å skrive tekster, melodier og rytmer, noe han gang på gang viser i sine tekster og leveranse.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Ella Marie med gripende joik til barna av Palestina7.5.2025 12:59:44 CEST | Pressemelding

Artist og aktivist Ella Marie Hætta Isaksen er tilbake med en ny og sterk utgivelse – Palestiinna Mánát, en solidaritetsjoik til barna av Palestina. Sammen med Oslove Juoigansiida, Joikekoret på norsk, utrykker Ella Marie et sterkt budskap om urfolks søsterskap og brorskap fra Sápmi til Palestina – en joik som maner til å våkne opp fra følelsesløsheten og motvirke den altfor lett tilgjengelige nummenheten i møte med folkemordet på Gaza. Låten er en personlig ytring, hvor Ella Marie bruker den eldgamle joiketradisjonen for å bære fram håp, sorg og solidaritet: “Nå joiker jeg barna av Palestina. Barn skal få være barn. Når barnet blør, gråter jorden. Fred fra elven til havet. Måtte freden komme til Palestina.” Ella Marie understreker at joiken ikke bare er en poetisk uttrykksform, men et kall til handling: “Jeg synes det er skremmende hvor lett tilgjengelig nummenhet er for oss. Etter å ha vitnet et folkemord på Gaza over lang tid, tror jeg mange knuste hjerter her hjemme, gir etter for

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye