Universal Music Norge

Ny låt fra Jørgen Dahl Moe: “Wherever You Go"

Del

Siden han tok førsteplassen i sangkonkurransen The Voice 2022, har Jørgen Dahl Moe kjent på et behov for å kunne gi ut sin egen musikk som gjenspeiler hvem han er som artist. I konkurransen markerte han seg som en musiker av ypperste kvalitet med sine vokalprestasjoner, instrument-beherskelse og en tilstedeværelse på scenen som kan sammenlignes med de store, internasjonale stjernene. Hans cover av “Dancing In The Dark” har høstet inn over 10 millioner streams på tvers av plattformer og det sier sitt om hvor trollbundet det norske publikum ble.

Nå som glitter-støvet etter den hektiske reisen i The Voice har lagt seg, markeres en ny epoke for gullstrupen fra Andebu. Egenskrevne låter skal slippes og publikum skal få bli kjent med personen og låtskriveren Jørgen. "Wherever You Go" er Jørgens ode til en relasjon som står hans hjerte nær.

- Fordi jeg aldri har drevet med noe annet enn musikk som kunstform, så har jeg måttet dykke litt dypt ned i egne følelser og tanker for å kjenne på litt ting. Noe som for min del har vært vanskelig og ganske mørkt til tider. For meg så har motparten til det mørke og vanskelige vært relasjonen jeg har til noen som står meg nær. Dette er derfor en ode til denne spesielle relasjonen som jeg ikke tror jeg hadde vært her uten.

Med et minimalistisk og nakent lydbilde - kombinert med en følelsesladd vokalprestasjon - tar Jørgen oss med på en emosjonell reise gjennom denne såre og ektefølte hyllesten til et av de store lyspunktene i livet hans.

- Jeg har en spesiell tilknytning til denne låta som er skapt av følelser som jeg tror mange vil kjenne seg igjen i. Dette er en skikkelig “pour your heart out klokka 2 på natta etter en flaske vin”-type låt. Deler av låten ble faktisk spilt inn mens jeg selv var full etter en flaske vin og det endte opp med å bli de beste opptakene.

26. april spiller han en utsolgt konsert på Parkteatret i Oslo, og Byscenen i Trondheim 28. april. På grunn av stor etterspørsel har han også annonsert en ekstrakonsert på Parkteatret 25. april.

FØLG JØRGEN DAHL MOE:
TikTok | InstagramFacebook

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Ny musikk fra Lorde, YUNGBLUD, Tobias Sten, Veronica Maggio, Alessandra samt album fra GHOST og d4vd25.4.2025 09:30:00 CEST | Pressemelding

GHOST ute med albumet SKELETÁ Veronica Maggio kaster hele låtskrivermanualen i papirkurven! Tobias Sten synger om "Festens klovn" Alessandra er tilbake med smashen “Non Stop” – en låt skapt for dansegulvet! Lorde er tilbake med “What Was That”, hennes første store utgivelse på nesten fire år, co-produsert av Lorde, Jim-E Stack og Dan Nigro. Den tilhørende musikkvideoen ble filmet i New York, inkludert Washington Square Park, hvor Lorde overrasket fans med en pop-up-opptreden tidligere denne uken. “What Was That” signaliserer starten på en ny æra for Lorde. Søskentrioen HAIM har avslørt at de kommer med nytt album 13. juni. Albumet har fått tittelen I quit og inneholder de tidligerer utgitte låtene “Relationships”, “Everybody’s Trying To Figure Me Out” samt den nye singelen “Down To Be Wrong”. Albumet følger opp deres Women In Music Pt III fra 2021. YUNGBLUD, 27 åringen fra Doncaster i Storbritannia har, gjennom karrieren, gitt ut tre album og samlet seks milliarder steams globalt. I da

Alessandra er tilbake med smashen Non Stop – en låt skapt for dansegulvet!25.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Fredag 25. april slipper Alessandra Non Stop – et fyrverkeri av en låt for dansegulvet. “Non Stop handler om at man ikke trenger å gå rundt grøten når man liker hverandre. Ikke vær så kjedelig eller mystisk - Vær direkte! For meg betyr låten DANSING og jeg gleder meg veldig til å kunne bevege meg til denne både på scenen og dansegulvet.” – Alessandra Hør låten HER! I “Non Stop”, oppfølgeren til “Language Of Love”, får det unge stjerneskuddet igjen vist frem energien og attituden fra monsterhiten “Queen of Kings” som for alvor satte henne på kartet. Om oppfølgeren sier Alessandra: “Non Stop er som søsteren til Language of Love, de er veldig ulike i lydbilde og tempo, men har begge klassiske elementer i produksjonen og melodiene som jeg er veldig glad i bruke – det minner meg om Italia!” Låten er laget sammen med Anders Nilsen, Mathias Nilsen og Lise Reppe, og Alessandra kan melde at det umiddelbart oppstod kjemi med gjengen hun nå elsker å jobbe med: “Da vi gikk inn i studio var det en

Veronica Maggio kaster hele låtskrivermanualen i papirkurven!25.4.2025 08:06:08 CEST | Pressemelding

Tenk deg at du er Veronica Maggio. Du har pumpet ut hits som får folk til å gråte i taxier og danse på festivaler siden 2006. Men plutselig føles det som om du har satt deg fast i den samme loopen som alle andre. Hva gjør du? Jo, du pakker kofferten, flytter utenlands og bestemmer deg for å finne opp hjulet på nytt. Eller i det minste et album som ikke høres ut som noe en algoritme har spyttet ut. På sitt åttende album, Sciura, har Veronica Maggio skrudd ned den svenske radio-popen til null og kastet seg rett inn i en annen verden. Det er uforutsigbart og beveger seg mellom 90- og 00-tallet. Noe som Gesaffelstein på riviera-ferie. – Det svenska soundet har klonat sig självt för många gånger. Nu är vi inne på ren kannibalism. Alla låtar kommer från samma preset-bibliotek. Jag ville göra nåt med en annan känsla. Det är såklart stora ord. Jag menar inte att jag nödvändigtvis uppfunnit något, jag var bara tvungen att hitta inspiration på ett, för mig, mindre slitet ställe. Med produsenten

GHOST ute med albumet SKELETÁ25.4.2025 07:47:45 CEST | Pressemelding

De myteomspunnende rockerne i GHOST er i dag ute med sitt nye album SKELETÁ. SKELETÁ er bandets sjette album og deres mest introspektive hittil. Der tidligere album i hovedsak omhandlet å skildre eller observere ytre temaer, skildrer de ti låtene på SKELETÁ de personlige følelseslandskapene på en nær og personlig måte, noen ganger som en samtale med seg selv i speilet. Dette resulterer i en unik samling av tidløse, universelle følelser, sett gjennom et dypt personlig blikk. Til våren legger de ut på en omfattende verdensturné som strekker seg over 55 datoer, og de starter det hele i Manchester 15. april. De stopper innom et utsolgt Oslo Spektrum 24. mai, for så å spille sin første konsert i legendariske Madison Square Garden i New York. Turnéen er GHOSTs første siden RE-IMPERATOUR 2023, hvor bandet headlinet Tons of Rock på Ekebergsletta i Oslo. GHOST har gitt ut fem studioalbum og er et av verdens største rockeband. Deres tre siste album har alle vært topp 10 på Billboards Topp 200-li

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye