Jørgen Dahl Moe fremkaller gåsehuden med ny singel
19.1.2023 12:59:03 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Til våren kan man forvente en ny singel i måneden fra Jørgen Dahl Moe. Den siste tiden har han brukt til å utforske sitt musikalske spekter. Det har ført til en håndfull låter som virkelig definerer Jørgen som artist.
20. januar deler han den såre “I Always Do”. Å skrive låta ble en åpenbaring på hvor avgjørende det var for Jørgen å ha gode folk rundt seg da han hadde det som tøffest. Som artisten selv sier: “Låta ble skrevet i en stund hvor jeg følte meg lost og tvilte på meg selv. Heldigvis viste folk rundt meg at det går an å komme ut av en slik boble, og at det ikke er noe farlig å kjenne på alle slags tanker og følelser.”
Lydbildet fremstår som enkelt og sårt, men har en underliggende oppbygning som kulminerer i et bombastisk klimaks. Nærmest et kontrollert musikalsk kaos, som også gjenspeiler det som foregikk i Jørgens hode.
Siden han tok førsteplassen i sangkonkurransen The Voice 2022, har Jørgen kjent på et behov for å kunne gi ut sin egen musikk som gjenspeiler hvem han er som artist. Han har allerede bemerket seg med en sterk musikalitet og scenetilværelse. 26. april spiller han en utsolgt konsert på Parkteatret i Oslo, og Byscenen i Trondheim 28. april. På grunn av stor etterspørsel har han nylig annonsert en ekstrakonsert på Parkteatret 25. april. Til da vil han ha sluppet enda flere musikalske godbiter.
Kjøp billetter til ekstrakonserten på Parkteatret her.
Kjøp billetter til konserten på Byscenen her.
Nøkkelord
Kontakter
Marit JohansenEvent & Promotion Manager
Tel:+47 402 38 729Marit.Johansen@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Et stjernesamarbeid du ikke så komme: ULD og No.4 tolker folkekjære deLillos24.8.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
ULD og No.4 møtes i et samarbeid du kanskje ikke så komme. 28. august slipper de sin nytolkning av «Suser avgårde» - første låt fra et nytt soundtrack der noen av Norges mest spennende artister tolker den folkekjære deLillos-katalogen.
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

