Millionsuksess for «Hver gang vi møtes»

Seertallene fra premieren av årets sesong har nær doblet seg siden den ble vist 1. januar. 542.000 så programmet det første døgnet, og etter snart to uker er det en million som har sett hyllesten av Bjørn Eidsvåg. Dermed er dette den mest sette «Hver gang vi møtes»-episoden siden programserien hadde premiere i 2012.
– Det er over all forventning, og nok en gang skjønner jeg ikke hvorfor jeg ikke har vært med på dette tidligere. Dette er bare stas! sier Bjørn Eidsvåg.
Og mens en million seere har sett premiereprogrammet, har snart 900.000 sett hyllesten av Freddy Kalas på under en uke. Ikke bare har de som ser programmet lineært økt siden i fjor – antallet som ser programmet via TV 2 Play har nær doblet seg siden 2022-sesongen.
– Dette er helt fantastisk, og viser hvor godt årets sesong har truffet seerne. Miksen av artister har virkelig truffet hjertene til publikum, og når to av låtene topper listene i Norge samt at seks låter er inne på topp 20, har vi all grunn til å være kjempestolte. All honnør til alle involverte i denne produksjonen, sier programredaktør Kathrine Haldorsen i TV 2.
Emma Steinbakkens versjon av Bjørn Eidsvåg-låten «Floden» har passert 4,6 millioner streams, og topper Spotify i Norge. Samtidig er Isah og Maria Mena sin versjon av «Alt du vil ha» A-listet på både P1 og P3. Låta er nummer to på Spotfy og nærmer seg 2 millioner streams.
Kontakter
Jan-Petter DahlPressesjef
For spørsmål om TV 2s innhold, TV 2 Play, seer- og strømmetall, og sportsrettigheter.
Kontaktperson for TV 2s leder- og redaktørgruppe.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
«Hver gang vi møtes» flytter til Hadeland14.5.2025 14:30:00 CEST | Pressemelding
«Hver gang vi møtes» flytter til idylliske Hadeland. Neste sesong vil spilles inn på Thorbjørnrud Hotel på Jevnaker.
«Ekstrem gjemsel – gi et lite pip»: Ny sesong og årets deltakere8.5.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
«Ekstrem gjemsel – gi et lite pip» er tilbake med sesong 2 og her ser du årets deltakere. Programledere Victor Sotberg og Christopher Omdahl skal igjen sammen med Robin Hofset jakte på kjendiser i nye spennende lokasjoner. Gjør dere klar for lek, moro og enda heftigere utfordringer.
TV 2 tildelt den store journalistprisen for «Russerhyttene»7.5.2025 20:19:54 CEST | Pressemelding
TV 2 vant tirsdag kveld den store journalistprisen for graveprosjektet «Russerhyttene». Prisvinnerne mottok prisen under den offisielle åpningen av Nordiske Mediedager i Bergen.
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202524.4.2025 13:54:32 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tv-bransjens store festkveld i Grieghallen i Bergen fredag 9. mai.
TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner10.4.2025 14:23:06 CEST | Pressemelding
22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom