Presseinvitasjon: Fiskeriministeren smaker på årets første skrei og deltek på Havbruk Nord iTromsø

Program:
1230-1330: Besøk Eide handel. Statsråden smaker på skrei og rognjolk
Adresse: Fjordvegen 16, 9100 Tromsø
14:00-1730: Havbruk Nord, arrangert av Sjømat Norge.
Adresse: Radisson Blu, Sjøgata 7, 9259 Tromsø
Presse:
Presse som vil dekke delar av programmet kan kontakte fungerande kommunikasjonssjef Hanne Skodje på hsk@nfd.dep.no eller 93262087
Bilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementetKongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Vil ha obligatorisk registreringsplikt for fritidsbåter18.12.2025 11:01:00 CET | Pressemelding
Regjeringen ønsker obligatorisk registreringsplikt for fritidsbåter under 15 meter. Dette er viktig for å unngå miljøskade ved dumping av båter, men også for sjøsikkerhet og bekjempelse av kriminalitet.
Regjeringen satser på grønn omstilling18.12.2025 08:24:51 CET | Pressemelding
Nå deles 784 millioner kroner ut til 12 nye omstillingsprosjekter.
Ny rapport: Kartlegger potensialet for deling av havdata17.12.2025 07:28:10 CET | Pressemelding
Nærings- og fiskeridepartementet har fått overlevert rapporten «Deling av havdata – innhenting og deling av havdata fra næringsaktører» fra Menon Economics. Rapporten kartlegger potensialet for datadeling, for å styrke den samlede kunnskapsbasen om havet og aktivitet til havs.
Norge, Storbritannia, Færøyene og Island enige om ny makrellavtale16.12.2025 10:30:00 CET | Pressemelding
Norge, Storbritannia, Færøyene og Island har inngått ny langsiktig avtale om forvaltning og fordeling av makrellbestanden.
Presseinvitasjon: Næringsminister Cecilie Myrseth besøker Paris for politiske samtaler11.12.2025 12:55:57 CET | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth er i Paris mandag 15. og tirsdag 16. desember for møter med flere av sine franske motparter. Tema for besøket er å styrke samarbeidet mellom Norge og Frankrike innen romvirksomhet, industri, handel, turisme og europeisk konkurransekraft.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom