Söderberg & Partners

Nytt lederteam i Söderberg & Partners Norge

Del
1. januar 2023 tiltrådte Jan Kjetil Hvamstad (47) stillingen som CEO i Söderberg & Partners Norge. Med seg får han Christian Søhus (41) som Deputy CEO.
Fra venstre: Christian Søhus og Jan Kjetil Hvamstad
Fra venstre: Christian Søhus og Jan Kjetil Hvamstad

Med Jan Kjetil får selskapet en erfaren leder med solid bransjeerfaring. Han startet i selskapet allerede i 2003, den gang som partner og meglersjef for Bafo Forsikringsmegling, som ble kjøpt opp av Söderberg & Partners i 2016. Senere har han hatt flere ulike lederroller, nå sist som CCO for Privat & Næring. Jan Kjetil er utdannet siviløkonom og er autorisert forsikringsmegler.

Han ser frem til å innta den nye rollen:

- Det er definitivt store sko som skal fylles. Sammen med Christian og våre 350 dyktige ansatte skal vi utvikle forsikringsvirksomheten til Söderberg & Partners Norge. Vi er et offensivt selskap som skal fortsette å vokse både organisk og gjennom oppkjøp, sier han.

Jan Kjetil tar over stafettpinnen etter Jørn Gisvold (62), som etter 19 år i rollen går over som arbeidende styreleder for forsikringsvirksomheten til Söderberg & Partners i Norge, Danmark og Finland. Han fortsetter også i rollen som Group Head of Non-Life.

- Jeg er helt trygg på at dette lederbytte er bra og riktig på mange måter. Det er bra med endring også på ledersiden. Jeg har nå sittet med ansvaret i 19 år, og det er lenge nok. Selskapene er i de beste hender, nå som Jan Kjetil, Christian og deres team tar stafettpinnen videre. Jeg ser frem til å følge den videre utviklingen for våre selskaper fra min nye rolle som styreleder.

Christian Søhus tiltrer samtidig rollen som Deputy CEO. Christian kommer fra stillingen som CCO for Eiendom, Marked & Innovasjon - et ansvar han også skal fortsette å ha fremover. Han startet i selskapet i 2017 og har utdannelse innen økonomi og ledelse, samt en Bachelor i markedsføring. Christian har bakgrunn fra ulike lederroller i DNB, RSA og Codan Forsikring.

Også han har stor tro på fremtiden til selskapet:

- Söderberg & Partners er et veldrevet og offensivt selskap som har hatt en sterk vekst de siste årene. Vi ser frem til å videreutvikle selskapet og ytterligere forsterke det brennende engasjementet vi har for å skape nye konsepter og opplevd verdi for våre kunder, sier han.

Jan Kjetil og Christian tiltrådte sine nye roller 1. januar 2023.

Kontakter

Bilder

Fra venstre: Christian Søhus og Jan Kjetil Hvamstad
Fra venstre: Christian Søhus og Jan Kjetil Hvamstad
Last ned bilde
Jan Kjetil Hvamstad
Jan Kjetil Hvamstad
Last ned bilde

Om Söderberg & Partners

Söderberg & Partners
Söderberg & Partners
Lysaker Torg 15
1366 Lysaker

23 89 73 89https://www.soderbergpartners.no/

Söderberg & Partners har Nordens og Europas mest offensive approach, og har siden oppstart i 2004, etablert virksomhet i Norge, Sverige, Finland, Danmark, Luxembourg, Spania og Nederland. Samlet har Söderberg & Partners-gruppen i overkant av 600 mrd. kroner under rådgivning. I 2021 omsatte konsernet for 6 mrd. kroner og har nærmere 4000 ansatte.

Følg pressemeldinger fra Söderberg & Partners

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Söderberg & Partners på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Söderberg & Partners

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye