Nobina AS til Schweigaards gate 14

Med denne avtalen velger Nobina å flytte internt i Galleri Oslo og nesten dobler sitt eksisterende areal, og fortsetter med dette sin sentrale strategiske plassering for sitt hovedkontor i Norge.
— Dette er sentrale lokaler som dekker alle krav vi har til vårt hovedkontor. Lokalene støtter vårt fokus på bærekraft og inkludering, og vil være en god arbeidsplass for våre medarbeidere. Gjennom utvidelsen av vårt hovedkontor vil vi skape en sentral møteplass i flotte lokaler og vi er rustet for videre vekst, sier Jan Volsdal, administrerende direktør i Nobina.
Området rundt Schweigaards gate 6-14 har siden 1970 vært benyttet til busstasjon. I 1989 stod dagens Schweigaards gate 6-14 ferdig bygget. Eiendommen hadde busstasjon på bakkeplan, og Europas lengste innendørs handlegate, i tillegg til et betydelig antall kvadratmeter kontor. Busstasjonen og særlig kontordelen har hele tiden vært attraktive for leietakere. Galleri Oslo eies i dag av Entra ASA, Viken Pensjonskasse og Linstow.
— Vi er svært tilfredse med at Nobina har valgt å inngå denne leiekontrakten, og er sikre på at de lykkes med å skape en god arbeidsplass og samlingspunkt for sine ansatte. Det er gledelig at vi har vært i stand til å ivareta og møte deres behov for nytt hovedkontor i Oslo sentrum. Vi ser frem til at de kan ta i bruk sine nye lokaler, sier direktør for eiendomsforvaltning i Entra, Kjetil Hoff.
I Schweigaards gate 14 tilbyr Entra moderne og arealeffektive kontorlokaler med alle fasilitetene leietakere ønsker seg. Bygget har en særdeles sentral plassering i Oslo sentrum, og er en del av hovedstadens kollektivknutepunkt. Kollektivtrafikk er en viktig bidragsyter for å oppnå en bærekraftig utvikling av samfunnet.
Nøkkelord
Kontakter
Kommunikasjonssjef Stein-Arne Tjore i Entra, telefon: 915 39 846, epost: stj@entra.no
Bilder

Om Entra ASA
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter over 80 bygg, med et samlet areal på omlag 1,3 millioner kvadratmeter, i Oslo, Sandvika, Drammen og Bergen. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være kundens førstevalg, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Entra signerer ny leieavtale i Nonnesetergaten i Bergen13.5.2025 09:00:31 CEST | Pressemelding
(Bergen, 13. mai 2025) Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse har signert leieavtale med Entra for kontorlokaler i Nonnesetergaten 4 i Bergen. Avtalen omfatter 2750 kvadratmeter og har en varighet på ti år.
Aon Norway flytter til trekantbygget på Tullin25.3.2025 09:02:00 CET | Pressemelding
(Oslo, 25. mars 2025) Aon Norway har signert en leieavtale med Entra i St. Olavs plass 5 på Tullin i Oslo. Avtalen omfatter ca. 1460 kvadratmeter med kontorlokaler i et av Oslos mest ikoniske bygg.
Entra ny partner til Oslo Business Forum17.3.2025 07:58:47 CET | Pressemelding
(Oslo, 17. mars 2025) Entra, en av Norges fremste aktører innen kontoreiendom, har inngått et partnerskap med Oslo Business Forum. Entra og Oslo Business Forum deler et felles mål om å skape gode arenaer som styrker norske virksomheters evne til å møte fremtidige utfordringer.
Entra og Kickstart skal fremme trening og helse på arbeidsplassen27.2.2025 09:15:57 CET | Pressemelding
(Oslo, 27. februar 2025) Entra har inngått et eksklusivt partnerskap med Kickstart Bedrift, som har noen av Norges fremste eksperter innen trening og helse. Sammen skal partene skape landets råeste trenings- og helsetilbud på arbeidsplassen. Lavere sykefravær, en styrket bedriftskultur og mer motiverte medarbeidere ligger i potten som mulige gevinster for deltagende virksomheter.
Nye leieavtaler for Entra på Langkaia26.2.2025 09:00:20 CET | Pressemelding
(Oslo, 26. februar 2025) Dun & Bradstreet Norway har fornyet leieavtalen med Entra om kontorlokaler ved det ærverdige Havnelageret i Oslo. I tillegg har Medvind Eventbyrå inngått en ny leieavtale og melder flytting hit.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom