Fana Sparebank

Fana Sparebank justerer utlåns- og innskuddsrenter

Del
IngressNorges Banks heving av styringsrenten og fortsatt høyt nivå på pengemarkedsrenten medfører at Fana Sparebank har besluttet å sette opp utlåns- og innskuddsrenter med inntil 0,25 prosentpoeng.

De nye rentebetingelsene vil bli gjort gjeldende fra 19. desember 2022 for nye lån. Renten for eksisterende utlåns- og innskuddsprodukter endres fra 1. februar 2023. Alle kunder som får renteendring, vil motta informasjon enten i brev eller ved informasjon i nettbanken.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Fana Sparebank

Fana Sparebank
Fana Sparebank
Østre Nesttunv. 3
5221 Nesttun

915 03 411https://www.fanasparebank.no/

Fana Sparebank er eneste lokalbank i Bergen, med hovedkontor på Nesttun og ett avdelingskontor i Bergen sentrum. Konsernet Fana Sparebank består av Fana Sparebank, Fana Sparebank Eiendom og Fana Sparebank Boligkreditt. Totalt ca. 135 ansatte.

De senere år har Fana Sparebank vært en aktiv bidragsyter til finansbyen Bergen, gjennom medvirkning til etableringen Brage Finans og Norne Securities. Fana Sparebank er aktiv i finansklyngen Finance Innovation, og bidrar til lokalmiljøet i Bergen med gavemidler til næringsliv, organisasjoner og ildsjeler.

Følg pressemeldinger fra Fana Sparebank

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fana Sparebank på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Fana Sparebank

Sterk utlånsvekst i rekordår6.2.2025 14:08:50 CET | Pressemelding

Årets siste kvartal viser en solid utlånsvekst for Fana Sparebank. Utviklingen i boligutlån fremstår som særlig positiv, med 1,8 prosent vekst for kvartalet alene. De samlende utlånene er økt med 748 millioner kroner, eller 2,7 prosent for kvartalet. Utlånsveksten for 2024 under ett er på hele 2,3 milliarder kroner, eller 8,8 prosent. Den gode trenden har fortsatt inn i 2025. Rentenettoen er opprettholdt på et høyt nivå. Dette, sammen med svært høy porteføljekvalitet, gir meget tilfredsstillende resultater. Gavetildelinger i 4. kvartal utgjorde rekordhøye 18,7 millioner. Årets egenkapitalavkastning er 10,2 prosent. Under forutsetning av generalforsamlingens godkjenning, vil det bli satt av hele 200 millioner kroner til bankens gavefond og 75 millioner kroner til kundeutbytte.

Nettorenten på historisk høyt nivå7.11.2024 13:56:29 CET | Pressemelding

Resultatene viser en solid utvikling i kjernevirksomheten for Fana Sparebank. Rentenettoen for 3. kvartal er den høyeste som er registrert for Fana Sparebank, og øker som følge av en sterk utlånsvekst på 6,9 prosent det siste året, og fortsatt høy rentemargin. Kvartalets netto renteinntekter har økt med 7,7 prosent sammenlignet med fjoråret. Både utlån og innskudd vokser gjennom kvartalet. Kostnadsprosenten for bankvirksomheten står fortsatt sterkt, og med lave tapsavsetninger endte kvartalsresultatet på 76,2 millioner kroner etter skatt. Egenkapitalavkastning etter skatt er på solide 9,7 prosent for kvartalet. Resultatene så langt i år bereder grunnen for et godt kundeutbytte for 2024.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye