Nortura tilbakekaller et fåtall pakker påleggs-juleskinke merket som julesylte
25.11.2022 13:10:27 CET | Nortura | Pressemelding
Nortura understreker at det ikke er noe galt med produktet. Forbrukere som ikke har allergi mot sennep kan trygt spise produktet.
Tilbakekallingen gjelder kun Gilde juleskinke, som er merketGilde julesylte i 200g pakning med holdbarhetsdato 14.12.2022.
Feilmerkingen ble raskt oppdaget, og det er kun et lite antall produkter som ble sendt ut til butikk.
Forbrukere som ønsker å returnere produktet kan gjøre dette i butikken det ble kjøpt, eller ta kontakt med Norturas forbrukersenter på forbrukersenter@nortura.no.
Nortura beklager situasjonen.
Ved pressehenvendelser kontakt pressevakt: 992 93 070 (ikke SMS).
Kontakter
Marthine Haugen PetersenKommunikasjonsrådgiver
Tel:90 50 30 21marthine.petersen@nortura.noOm Nortura
Nortura er en av Norges største matprodusenter, med kjente merkevarer som Gilde og Prior.
Vi jobber hver dag for matglede, helse, bærekraft og verdiskaping over hele landet.
Følg pressemeldinger fra Nortura
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nortura på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nortura
Tilbakekaller et begrenset antall Gilde ternet storfekjøtt, Gilde bacon ternet og Gilde pizzabacon, grunnet manglende allergen-merking12.3.2026 12:11:35 CET | Pressemelding
Produktene som tilbakekalles kan inneholde spor av soya, men er ikke merket med dette. Forbrukere med soya-allergi bes derfor om å ikke spise produktene.
Nortura med overskudd i 202513.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Nortura leverer et solid resultat for 2025. Forbedring og forenkling i industrien, god kostnadskontroll og sterke kommersielle prestasjoner, gir Nortura fremgang.
Nortura og KLF med felles bransjeerklæring for dyrevelferd19.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Tidfester innføringen av kjønnssorterte egg og sakterevoksende kylling som bransjestandard. Arbeidet bygger oppunder en felles målsetting om å fortsatt holde et høyt nivå på dyrevelferd i Norge.
PRIOR utvider protein-satsning12.1.2026 14:55:33 CET | Pressemelding
Inngår samarbeid med Boots apotek og lanserer flere nye produkter - med norsk eggehvite som proteinkilde og helt uten tilsetningsstoffer
Morten Henriksen blir ny konsernsjef i Nortura4.12.2025 08:57:13 CET | Pressemelding
Styret i Nortura har ansatt Morten Henriksen som ny konsernsjef for å videreføre fremgangen fra den nye konsernstrategien. Han skal styrke Norturas posisjon i norsk matindustri og landbruk, skape verdier for eierne og levere på kundenes og samfunnets forventninger.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
