Mandag starter inspeksjon av Beisfjordbrua på E6
18.11.2022 13:29:44 CET | Statens vegvesen | Pressemelding
Mandag 21. november starter arbeidet med å kartlegge tilstanden på Beisfjordbrua på E6 sør for Narvik sentrum. Det vil pågå arbeid på brua mandag til fredag kl 08.00-16.00 i perioden 21.-30. november.
Ett kjørefelt vil være stengt mens arbeidet pågår, og det blir manuell dirigering av trafikken. Fartsgrensen reduseres til 50 km/t. Trafikantene må være forberedt på at det kan bli noe ventetid. Utenom arbeidstid og i helga vil trafikken gå som normalt.
Beisfjordbrua trenger vedlikehold. Brua har en gjennomsnittlig trafikk på 9750 kjøretøy i døgnet. Siden det mangler omkjøringsmuligheter, er det svært viktig å være i forkant med vedlikeholdet for å unngå at brua må stenges.
– Vi skal kartlegge statusen på brua for å planlegge vedlikehold på kort og lang sikt. Beisfjordbrua er kritisk både for lokaltrafikk, gjennomgangstrafikk og varetransport, derfor er det viktig at vi får gjort de rette tiltakene til rett tid, sier overingeniør Tarjei Karlsen Bruaas i Statens vegvesen.
Under inspeksjonen brukes både underbrulift og annet utstyr for å komme til over hele brukonstruksjonen. Derfor stenges ett kjørefelt av gangen.
Inspeksjonen av Beisfjordbrua utføres av Multiconsult, på oppdrag fra Statens vegvesen.
– Det er mørketid, og de som utfører bruinspeksjonen må jobbe nært biltrafikken. Vær oppmerksom og vis hensyn til trafikkdirigentene og de som jobber på brua, oppfordrer Tarjei Karlsen Bruaas.
Nøkkelord
Kontakter
Tarjei Karlsen BruaasOveringeniørStatens vegvesen, Drift og vedlikehold
Tel:41447749tarjei.bruaas@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Ny gul midtstripe på rv. 415.6.2026 18:28:25 CEST | Pressemelding
Strekningen mellom Stasjonsbyen og Ljosåna på rv. 41 er ferdig utbedret og har fått gul midtstripe. Nå starter Statens vegvesen bygging av den neste parsellen, Ljosåna–Sundtjørn.
E6 i Innlandet: Asfaltering mellom Kolomoen og Skaberud gir redusert framkommelighet5.6.2026 10:16:30 CEST | Pressemelding
Fra 10. til 12. juni skal Statens vegvesen asfaltere E6 i retning Oslo mellom Kolomoen og Skaberud i Stange kommune. Arbeidet pågår hele døgnet og vil føre til redusert framkommelighet og noe venting. Vi ber trafikantene sette av ekstra tid.
Arbeidet med hovudkablane til nye Sotrabru starta i dag4.6.2026 15:02:46 CEST | Pressemelding
Litt før klokka 10:00 torsdag blei den første av totalt 82 delkablar trekt over fjorden, og dermed er ein av dei mest sentrale fasane i bygginga av brua i gang.
Lærling markerte byggestart på rv. 804.6.2026 13:27:41 CEST | Pressemelding
Byggingen av fem kilometer ny rv. 80 mellom Sandvika og Sagelva er i gang. Skal gi tryggere og raskere veg mellom Bodø og Fauske.
Viktig vedlikehold av E6 Skogn-Ronglan fra søndag kveld4.6.2026 11:03:41 CEST | Pressemelding
Fra førstkommende søndag til fredag 12. juni blir det utført nødvendig vedlikeholdsarbeid på E6 mellom Skogn og Ronglan. Arbeidet utføres på kveld og natt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
