Bonnier kjøper forfatterkataloger fra Aschehoug og Oktober
14.11.2022 12:00:00 CET | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding

Viktig for forfatterne
De fire forfatterne har alle lang fartstid fra Aschehoug og datterforlaget Oktober. Men i løpet av årene 2018 til 2020 meldte de overgang til Bonnier, den gang Strawberry, og utgir i dag sine nye bøker der.
– Det var viktig for Anne, Unni, Tom og Tom å få samlet forfatterskapene sine på ett sted. Dermed ble det også viktig for oss. Så nå har disse forfatterne ett forlag som både utgir deres nye bøker og samtenker dette med utgivelser av tidligere titler både på papir og lyd. Vi er også glade for den konstruktive holdningen Aschehoug og Oktober har hatt i å få dette til, sier administrerende direktør i Bonnier, Alexander Even Henriksen.
Enige
Aschehoug og Oktober er også tilfredse med å ha funnet en løsning med Bonnier for de fire forfatterskapene.
– Vi er glade for en løsning som tar vare på alle parter, sier forlagsdirektør i Aschehoug litteratur, Åse Ryvarden og forlagssjef i Oktober, Ingeri Engelstad.
Overdragelsen finner sted fra 1.1 2023. Kjøpesummen er konfidensiell.
Fotokred:
Tom Kristensen: Magne Risnes
Tom Egeland: Kjetil S. Andersen
Anne B. Ragde: Lars Berre
Unni Lindell: Eivind Taksrud
Nøkkelord
Kontakter
Alexander HenriksenCEO
Tel:92637344Tel:92637344alexander.henriksen@bonnierforlag.noBilder

Om Bonnier Norsk Forlag
Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Vinneren av Dina Norlunds debutantpris for 2025 er Peder Hornseth Nygaard med tegneserien Supernova12.3.2026 18:30:00 CET | Pressemelding
– Nygaard viser full kontroll over tegning, figurer, handling, leseflyt og verdensbygging, sier juryleder Ragnhild Malfang. Nygaard mottar 25 000 kroner i prispenger og et eksklusivt Dina Norlund-litografi.
Roman skapte rettssak i Danmark – nå lanseres den i Norge12.3.2026 13:37:47 CET | Pressemelding
Thomas Bobergs omstridte roman Insula har i over ett år skapt både debatt og rettslig strid, samtidig som boken ble nominert til Nordisk råds litteraturpris i 2025. Nå kommer den på norsk.
Slik kobler hun av jobb og bekymringer12.3.2026 09:39:49 CET | Pressemelding
Catherine Isaac fant oppskriften på harmoni og balanse i sin nye roman En match for livet.
Ninni Schulman vender tilbake til 80-tallet11.3.2026 06:50:55 CET | Pressemelding
Det blir spenning på høyt nivå når Ninni Schulman tar leserne med på en tidsreise i Netter uten daggry.
Bli med på en uforglemmelig matreise!10.3.2026 08:52:02 CET | Pressemelding
Matinfluenser Warunee Bolstad er kjent for sine populære pop-ups i Oslo, der hun serverer thaispesialiteter til lange køer av matentusiaster. I En liten restaurant i Thailand deler hun sine beste oppskrifter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
