NM på Skøyter – 28.-30 oktober

Sterkt startfelt – uttak WC
31 kvinner og 53 menn er tatt ut til mesterskapet, og så godt som hele Norgeseliten er på plass. NM er også uttaksstevne for verdenscupåpningen i Stavanger 11.-13. november, hvor Norge som vertsnasjon har fulle kvoter på alle distanser. Bjørn Magnussen er den eneste av eliteløperne som ikke stiller til start. Bjørn sliter dessverre med en kneskade, og vil ikke konkurrere i NM eller de første verdenscupene.
Stevneprogram:
Fredag, start kl 17.00
1500 meter og fellesstart for både kvinner og menn.
Lørdag, start kl 11.00
500 meter for kvinner og menn (2 stykker) og 3000 meter for kvinner og 5000 meter for menn.
Søndag, start kl 11.00
1000 meter for kvinner og menn og 5000 meter for kvinner og 10000 meter for menn.
Resultatservice: https://live.speedskatingnews.info/events/663
NM blir tv-sendt på e-tv.no lørdag og søndag.
Nøkkelord
Kontakter
Håkon DahlGeneralsekretær
Tel:+47 922 08 328hakon.dahl@nif.idrett.noBilder

Lenker
Om Norges Skøyteforbund
Følg pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skøyteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Norges Skøyteforbund og Unite Event inngår strategisk samarbeid6.6.2025 14:24:05 CEST | Pressemelding
Norges Skøyteforbund og Unite Event har inngått en femårig samarbeidsavtale med mål om å styrke skøytesportens synlighet, kommersielle verdiskaping og posisjon i samfunnet. Avtalen innebærer et tett samarbeid om utvikling og gjennomføring av arrangementer, partnernettverk og politiske initiativer.
Aas og Gjersem innstilt til presidentvervene i Skøyteforbundet: – Har en unik innsikt27.4.2025 13:20:39 CEST | Pressemelding
Nils Einar Aas (58) og Camilla Gjersem (31) er valgkomiteens innstilling til henholdsvis president og visepresident i Norges Skøyteforbund foran skøytetinget 15. juni.
Medietreff på Hamar med norske VM-håp og verdensmester Jutta Leerdam10.3.2025 14:37:32 CET | Presseinvitasjon
Norges Skøyteforbund har gleden av å invitere til et medietreff tirsdag kveld med flere av sportens største profiler i forbindelse med VM i Vikingskipet.
Verdensstjerner i kunstløp inntar isen i Oslo7.3.2025 11:28:31 CET | Pressemelding
Sonja Henie Trophy er tilbake i Oslo! Fra 7. til 9. mars 2025 samles noen av verdens beste kunstløpere til et spektakulært ISU-stevne. Stevnet, som hyller den legendariske kunstløperen og filmstjernen Sonja Henie, tiltrekker seg deltakere i verdenseliten.
19-årig debutant i Norges VM-tropp – Kongshaug gir fra seg plass3.3.2025 16:01:10 CET | Pressemelding
To dager etter sitt første verdenscupløp fikk Filip Møller Nordal (19) beskjed om at han skal representere Norge under VM i Vikingskipet neste uke. Vedlagt følger hele uttaket.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom