Dagny er klar med sin nye singel Highs & Lows!

Få artister treffer publikum like umiddelbart som Dagny når det kommer til hennes energiske sceneopptredener og fengslende poplåter.
Etter en innholdsrik festivalsommer og med fengende “Brightsider” er popstjernen fra Tromsø nå klar med “Highs & Lows” fredag 7. oktober - en nær og personlig låt om kjærlighetens oppturer, nedturer og alltid stå ved noens side gjennom tøffe tider.
Låten blir tilgjengelig HER.
“La meg få presentere "Highs & Lows" - en av de siste låtene jeg ønsker å slippe før jeg dypdykkinger inn i prosessen av å lage mitt andre album. "Highs & Lows" handler på mange måter om betingelsesløs kjærlighet - om å velge å stå støtt ved noens side gjennom alle oppturer og nedturer, gjennom alt det gode, og også det utfordrende og vonde. Jeg har valgt å ikke dandere låten med så mye produksjon for å holde fokus på tekst og melodi. Jeg håper at låten føles som en varm klem for de som trenger det” – Dagny.
Dette blir Dagnys siste utgivelse før arbeidet med albumprosessen begynner for alvor.
Gjennom sommeren har konsertvirksomheten vært i full effekt og en av landets mest spennende liveartister, låtskrivere og popsnekrere har vært land og strand rundt.
“For meg har det å spille live alltid vært alfa og omega for å jobbe med musikk” – Dagny.
Med en Norgesturné med elleve stopp og 16.000 solgte billetter samt en festivalsommer som inkluderte Slottsfjell, Bukta, Jugendfest og Øyafestivalen – for å nevne noen, har Dagny vært travel.
Hun har også spilt utsolgte konserter i London, Berlin og Amsterdam denne høsten.
På Øya mente NRK P3 at Dagnys konsert på hovedscenen var godt for sjela og trillet 5 på terningen.
Tønsberg Blad mente at hennes konsert på Kongescenen under Slottsfjell kunne beskrives med ett ord – gjennomført – med terningkast 5.
Avisen Nordlys var like begeistret etter hennes konsert på Bukta og mente at ho kom, ho så, ho vant – terningkast 5.
Nylig ble hennes hitlåt “Somebody”, for andre året på rad, den mest spilte norske låten på radio.
“Somebody” har i dag sanket inn over 75 millioner strømninger og toppet den norske radiolisten i hele 18 uker!
Nøkkelord
Kontakter
Johanna AlemHead of Event & Promotion
Tel:+47 464 15 830johanna.alem@umusic.comKatrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Dokumenter
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Dagny varmer opp for Katy Perry!18.12.2025 16:13:12 CET | Pressemelding
Popdronningen Dagny varmer opp for den internasjonale superstjernen Katy Perry under Jazz Open Festival i Stuttgart 8. juli 2026.
Årets mest streamede norske artist 20253.12.2025 14:34:38 CET | Pressemelding
Fredag den 28. november tok Tobias Sten med seg 2 av 4 priser på årets P3 Gull, med prisen for "Årets Gjennombrudd" og "Årets Låt", et snaut år etter hans første utgivelse. I dag er det bekfreftet at Tobias Sten er den mest streamede norske artisten i 2025.
Briskeby's “Propaganda” blir kunstutstilling på Galleri Fineart2.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Briskebys ikoniske låt "Propaganda" får nytt liv som kunst. Torsdag 4. desember klokken 18.30 åpner utstillingen PROPAGANDA på Galleri Fineart i Oslo, et kunstnerisk samarbeid mellom fotograf Stian Andersen og kurator Kjetil Wold.
Karen Moe med trøndersk cover av juleklassiker27.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 28. november kommer Karen Moe med «Når kjerkeklokka slår», et norsk cover av klassikeren «Fairytale of New York». Dette er Karens tredje utgivelse etter at hun vant «Årets nye countrystjerne» - samme konkurranse som Tobias Sten vant i fjor. Den folkekjære julesangen har fått en tydelig trøndersk country-vri, noe som tilfører ny magi til den velkjente og nostalgiske melodien.
MARCUS & MARTINUS ANNONSERER EN SJELDEN KONSERTOPPLEVELSE: - Velkommen til vårt rom, sier duoen.21.11.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Med en rå internasjonal produksjon i ryggen blir det en elektrisk opplevelse du ikke vil gå glipp av, med både gamle hits og helt nye låter fremført for aller første gang. Billetter slippes 28. november kl. 10:00 via Ticketmaster.no – Endelig er vi tilbake i Oslo! Vi gleder oss til en magisk kveld på Unity Arena. Takk til alle dere som har vært med oss gjennom årene, dere betyr alt for oss. Dette er begynnelsen på noe nytt for oss, en slags oppvåkning, sier Marcus & Martinus. Duoen vil medvirke i den kommende sesongen av TV 2-programmet «Hver gang vi møtes», som sendes fra januar 2026. Med dette markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. – Vi er så gira på å få ta med denne energien ut til dere og dele både ny musikk og gamle favoritter. ‘The Room’ markerer starten på en ny
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



