Innflytting i Rings Hus på Bekkestua
4.10.2022 11:59:01 CEST | Peab | Pressemelding

– Det er blitt et flott prosjekt. Både kjøperne og vi er fornøyde, sier prosjektsjef Terje Hjelset i Peab Eiendomsutvikling.
Han trekker fram det fine atriet med felles uteområder som ligger skjermet og med åpning mot syd. Leilighetene har romslige balkonger og store vindusflater, og det er både felles og private takterrasser. Leilighetene varierer i størrelse fra 42 til 152 kvadratmeter.
Rings Hus består av to bygninger med adresse Jens Rings vei og Bærumsveien. Prosjektet viderefører formspråket i naboprosjektet i Nadderudveien 1, slik at området fremstår med et tydelig og helhetlig preg.
Det var opprinnelig to bolighus og en næringseiendom på stedet. Etter mange år med planlegging og søknader kom rive- og byggearbeidene i gang i 2020.
– Bygningene er direktefundamentert på fjell. I den innledende fasen hadde vi 15 betongfagarbeidere i sving på det meste, deriblant tre lærlinger, forteller Jarle Gehrken, regionsjef i Peab Bygg, som er totalentreprenør.
Det meste av byggearbeidene pågikk under pandemien. Gode kontrollrutiner gjorde at arbeidsplassen kunne holdes åpen til enhver tid, bortsett fra én dag, da alle ble sendt hjem for å teste seg etter et mindre smitteutbrudd.
– Rings Hus er del av en større eiendomsutvikling, og det har skjedd mye på Bekkestua de siste årene. Det var en tung prosess med alle tillatelser og dispensasjoner, men desto gledeligere at alt ordnet seg. Siste brikke faller nå på plass idet Bærum kommune bygger ferdig fortau i granitt langs Jens Rings vei, og det blir riktig fint, sier Gehrken.
Byggteknisk forskrift stiller strenge krav til støyisolering ut mot gate. Fra leilighetene i Rings Hus hører man derfor ikke trafikken fra gateplan.
– Det er også strenge krav til miljø- og klimahensyn, ikke minst med tanke på energieffektivitet. Her hadde vi ikke tilgang til fjernvarme, så vi bruker bergvarme til oppvarming og varmtvann, forteller Terje Hjelset i Peab Eiendomsutvikling.
//Fakta, Rings Hus
- 43 leiligheter fordelt på to bygninger
- Butikker i første etasje
- Adresse: Jens Rings vei 29 og 31, Bærumsveien 199, 201 og 203
- Utvikler og byggherre: Peab Eiendomsutvikling
- Totalentreprenør: Peab Bygg
- Kraner og byggeheiser: Kranor
- Arkitekt: PULS Arkitekter
Nøkkelord
Kontakter
Jarle GehrkenRegionsjef - Bolig OsloPeab Bygg
Tel:+47 940 13 492jarle.gehrken@peab.noTerje HjelsetProsjektsjefPeab Eiendomsutvikling
Tel:+47 911 62 247terje.hjelset@peab.noBilder







Om Peab
Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 58 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1100 ansatte og en omsetning på ca. 6,1 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Byggestart for Einerhagen i Tromsø19.6.2026 12:22:39 CEST | Pressemelding
Peab og Arnestedet Eiendom har startet byggingen av boligprosjektet Einerhagen på Langnes i Tromsø. Første byggetrinn er nesten utsolgt allerede ved byggestart, og markerer starten på utviklingen av en ny bydel med over 600 boliger.
Asfalteringen i gang ved Nye Bodø lufthavn18.6.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Asfalteringen av rulle- og taksebaner ved Nye Bodø lufthavn er nå i gang. Arbeidet markerer en viktig milepæl i et av Norges største samferdselsprosjekter, der rundt 200 000 tonn asfalt skal legges de neste sesongene.
Klart for byggestart på Veiavangen skole27.5.2026 08:30:27 CEST | Pressemelding
Etter et forprosjekt med samspill mellom Peab og Drammen Eiendom KF er det nå klart for oppstart på oppgraderingen av Veiavangen ungdomsskole i Mjøndalen. Peab er valgt som totalentreprenør.
Gir nytt liv til byggeavfall – blir til insektshoteller22.5.2026 07:31:16 CEST | Pressemelding
Restmaterialer fra byggeplasser får nytt liv som insektshoteller. Peab har satt i gang et tiltak der rent trevirke ombrukes til nye formål, med produksjon hos Kirkens Bymisjon.
13 000 ansatte deltok på Peabs Sikkerhetsdag30.4.2026 12:06:13 CEST | Pressemelding
Tirsdag 28. april gjennomførte Peab sin årlige Sikkerhetsdag på samtlige arbeidsplasser i konsernet. Rundt 13 000 ansatte i Norden deltok i felles aktiviteter med mål om å styrke sikkerhet, helse og trygghet på jobb.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
