Bjørnstad/Christensen/Drecker aktuelle med fantastisk ny musikk
30.9.2022 09:00:00 CEST | Sounds Like Gold | Pressemelding

Det har gått 44 år siden Ketil Bjørnstad møtte Lars Saabye Christensen for første gang. Sammen har de skapt musikk tidligere, også med Drecker på vokal. «Suite of Poems» ble utgitt i 2018, og det er ikke noe tvil om at deres samarbeid har vært og fortsatt er en suksess. Tre kunstnere som utfyller hverandre med hver sine styrker.
Anneli Drecker er mest kjent for å være sanger i det elektroniske drømmepop bandet «Bel Canto». På denne utgivelsen er det et veldig annet musikalsk uttrykk, med kun piano som akkompagnement. Drecker sin vokal er full av kontraster – noen ganger lett, lys og luftig, andre ganger varm og jorda.
"Melodien er så til de grader skrevet for Anneli Drecker. Allerede første gang vi sto på scenen sammen, under Vossajazz i 2000, skjønte jeg at jeg hadde funnet en sanger som fullt ut skjønte hvor jeg ville med mine melodier, ja, som videreførte dem med sitt unike nærvær og sin helt spesielle vokalkunst. Vi sang My Suitcase And Me inn på første forsøk. Hadde ikke øvd sammen på den en gang. Vi bare visste så godt, begge to, der i Propeller studio, hvor vi ville." sier Ketil Bjørnstad.
Forfatter og poet Lars Saabye Christensen har blitt anerkjent i både inn og utland for sine tekster, men han har også en stor interesse for musikk og har vært tekstforfatter for mange musikalske prosjekter tidligere.
"Jeg kan jo si, som komponist i denne sammenhengen, at teksten til Lars traff meg med full kraft. I diktet bønnfaller dikteren sin egen koffert om ikke å forlate ham. Det var så mye mer han hadde ønsket å gjøre her i livet. Jeg tror alle som har levd en stund, eller som er rammet av sykdom, kan gjenkjenne denne lengselen etter det tapte." forteller Bjørnstad.
Albumet "Between Hotels and Time" kommer 21.oktober.
Nøkkelord
Kontakter
Cathrine Å. HeenLabel Manager - A&R - Promotion
Tel:970 26 728cathrine@grappa.noDionisia FjelldalenPromotion: Grappa / Blue Mood / Barneselskapet
Tel:95809699dionisia@grappa.noBilder


Lenker
Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Hagle lager allsang av verdenshit i sesongfinalen av Hver gang vi møtes21.2.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
På oppløpssiden av årets sesong av Hver gang vi møtes, setter Hagle inn sitt siste støt med to sterke duett-slipp. Med Topplista-trofé, to 1. plasser og nominasjon til Årets låt under neste års Spellemann i bagasjen, tolker de nå sammen med Marcus & Martinus en låt det har stått høye forventninger til - «Hey, Soul Sister». «I natt» med Marcus & Martinus og «En annens problem» med Musti er ute nå. Siste episode av Hver gang vi møtes kan sees lørdag 21. februar på TV2. Lytt til «I natt» her og «En annens problem» her.
Erlend Ropstad slipper EP: Like sant som alt annet20.2.2026 08:55:00 CET | Pressemelding
EP-en Like sant som alt annet slippes i dag. Samlingen består av fem låter som kretser rundt minner, erfaringer og øyeblikk fra ulike perioder i Ropstads liv, presentert i et nedstrippet og personlig akustisk uttrykk.
Leif Ove Andsnes slipper første singel fra albumet "Geirr Tveitt"20.2.2026 08:35:00 CET | Pressemelding
Det første sporet som presenteres fra Leif Ove Andsnes’ nye album Geirr Tveitt er åpningssatsen In cerca di – Moderato fra Geirr Tveitts monumentale Pianosonate nr. 29, «Sonata etere» (op. 129).
Leif Ove Andsnes releases first single from the album Geirr Tveitt20.2.2026 08:35:00 CET | Press release
The first single from Leif Ove Andsnes’ new album Geirr Tveitt is the opening movement, In cerca di – Moderato, from Geirr Tveitt’s monumental Piano Sonata No. 29, Sonata etere (Op. 129), out today.
Konradsen annonserer nytt album og slipper "What I Aim For" med Angie McMahon og Bruce Hornsby18.2.2026 09:15:00 CET | Pressemelding
Den Spellemann-vinnende duoen kan endelig avsløre at deres tredje album, Hunt, Gather, slippes 27. mars. I forkant av albumet deler de tredje og siste singel, What I Aim For - et samarbeid med den kritikerroste australske artisten Angie McMahon og den Grammy-vinnende pianisten og låtskriveren Bruce Hornsby. What I Aim For er ute nå. Lytt til låta her.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
